Lietadlo s europoslankyňou Záborskou museli evaukovať: Na palube začalo horieť | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

Lietadlo s europoslankyňou Záborskou museli evaukovať: Na palube začalo horieť

Anna Záborská
Anna Záborská
Zdroj: TASR/Michal Svítok
20.11.2018 13:15

VIEDEŇ/BRUSEL - Lietadlo so slovenskou europoslankyňou Annou Záborskou museli v utorok evakuovať po tom, ako na jeho palube vypukol oheň. K incidentu došlo tesne pred odletom pravidelného ranného spoja o 7.05 h z Viedne do Bruselu. Oheň sa však nerozšíril a cestujúci ani posádka neutrpeli zranenia.


Informovala o tom europoslankyňa Záborská (KDH) prostredníctvom zaslanej tlačovej správy. "Už sme rolovali, keď lietadlo zastalo a z kokpitu sme zacítili zápach. Zároveň sme videli, ako letušky zvážneli a rýchlo si obliekli ochranné vesty. V sprievode hasičských áut sa potom lietadlo vrátilo k letiskovej budove a nás evakuovali," zdôraznila Záborská. Po následnej núdzovej evakuácii využila slovenská europoslankyňa ponuku leteckého prepravcu a presunula sa do Budapešti, aby sa dostala do práce.

"Tento týždeň máme v Európskom parlamente rokovania výborov a čaká nás aj množstvo hlasovaní. Stratený čas mi preto bude chýbať, ale som rada, že všetko nakoniec dobre dopadlo. Technika môže zlyhať, o to viac by som sa chcela poďakovať posádke lietadla aj všetkým, ktorí v tejto situácii konali naozaj profesionálne," dodala Záborská.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články