Kaliňák pod ďalšou paľbou kritiky: Výboru musí vysvetliť dar od kolegu z emirátov | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Kaliňák pod ďalšou paľbou kritiky: Výboru musí vysvetliť dar od kolegu z emirátov

Poslanec NR SR Róbert Kaliňák.
Poslanec NR SR Róbert Kaliňák.
Zdroj: SITA/Diana Černáková
18.09.2018 14:15

BRATISLAVA - Exminister vnútra a poslanec Národnej rady SR Robert Kaliňák (Smer-SD) bude výboru pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetľovať prijatie motorky, ktorú dostal ako dar od ministra vnútra Spojených arabských emirátov. Výbor na utorkovom rokovaní otvoril konanie voči Kaliňákovi.


Podpredseda výboru Róbert Puci zo Smeru-SD Kaliňáka bránil, nevidel dôvod na konanie, no jeho návrh neprešiel. Zdôrazňoval, že ministrovi z emirátov nemal zrejme nikto čas vysvetľovať, že Kaliňák nemôže takýto dar prijať. Pripomenul, že exminister dar ani nevyužíva. "Motorka stojí v múzeu a neprijal ju ako dar, ktorý by využíval," povedal Puci na rokovaní výboru.

Kaliňák podľa jeho slov nikoho nenavádzal, aby mu takýto dar dal, a keď ho dostal, postúpil ho múzeu dopravy. Puci sa nazdáva, že Kaliňák zákon o konflikte záujmov teda neporušil. Ondrej Dostál z klubu SaS nesúhlasil s tým, aby sa konanie neotvorilo. "Myslím, že by sme konanie mali začať a dať pánovi Kaliňákovi priestor vyjadriť sa," povedal. Podobný názor mal aj Peter Kresák z Mosta-Híd a šéf výboru Vladimír Sloboda (SaS). "Nie sú mi známe všetky okolnosti poskytnutia daru a bol by som rád, keby sme otvorili konanie, vyžiadali si stanovisko a na základe neho prijali stanovisko," doplnil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články