°C

Streda, 26. február 2020. Meniny má Viktor, zajtra Alexander.

Lajčák sa stretol so svetoznámym hercom: FOTO S Douglasom sa bavil o filmoch i politike

Miroslav Lajčák sa stretol s Michaelom Douglasom
Miroslav Lajčák sa stretol s Michaelom Douglasom
Zdroj: Facebook/Miroslav Lajčák
31.08.2018 18:00

BRATISLAVA - Miroslav Lajčák v súčasnosti pôsobí ako predseda Valného zhromaždenie OSN. Okrem toho zastáva súbežne post ministra zahraničných vecí a stal sa najlepšie plateným ministrom slovenskej vlády. Nedávno sa mu počas jeho pôsobenia podarilo stretnúť s jeho idolom. So svetoznámym hercom debatoval o filmoch i o politike.


Miroslav Lajčák bol koncom mája minulého roku zvolený za predsedu 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. Túto funkciu bude vykonávať približne do polovice septembra. Počas jeho pôsobenia v zahraničí sa mu nedávno naskytla jedinečná príležitosť stretnúť sa s jeho idolom. 

Stretnutie s idolom

Je známe, že množstvo hercov pôsobí na poste mierového vyslanca OSN. Jedným z nich je aj Michael Douglas, ktorý tento post zastáva od roku 1998. Lajčákovi sa podarilo s legendou zo strieborného plátna stretnúť. „Obedoval som dnes s Michaelom Douglasom, ktorý je jedným z mojich najobľúbenejších hercov,“ pochválil sa fotografiou na svojom Facebooku. 

Miroslav Lajčák sa stretol
Zdroj: Facebook/Miroslav Lajčák

„Patrí medzi umelcov, ktorí pôsobia ako mieroví vyslanci OSN. Takže rozhovor nebol len o filmoch, ale aj o svetovej politike,“ dodal Lajčák. Okrem toho sa po návrate do kancelárie sa stretol aj so zástupcom generálneho tajomníka OSN pre politické záležitosti Miroslavom Jenčom. 


Galéria

Miroslav Lajčák sa stretol Miroslav Lajčák sa stretol Miroslav Lajčák

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články