Bugár trvá na tom, že Gašparov odchod by uľahčil obsadenie postu ministra | Topky.sk

Štvrtok, 27. jún 2019. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Bugár trvá na tom, že Gašparov odchod by uľahčil obsadenie postu ministra

Béla Bugár
Béla Bugár
Zdroj: TASR - Martin Baumann
17.04.2018 12:15

BRATISLAVA - Odchod policajného prezidenta Tibora Gašpara by zjednodušil obsadenie kresla ministra vnútra, ktoré sa uvoľnilo po demisii Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD), zopakoval predseda Mosta-Híd Béla Bugár svoje stanovisko, ktoré uviedol už po oznámení Druckerovej rezignácie.


Bugár trvá na tom, že každý verejný činiteľ, vrátane policajného prezidenta, by mal mať cit pre realitu a vnímať spoločenské súvislosti. "Odchod súčasného šéfa Policajného zboru by určite zjednodušil obsadenie kresla ministra vnútra. Nepochybujem o tom, že si to uvedomuje aj predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý musí prísť s novým návrhom na ministra vnútra," zdôraznil Bugár.

Gašpar zatiaľ ostáva vo funkcii policajného prezidenta. Oznámil to na tlačovej konferencii s tým, že je profesionál, nepolitik a zodpovednosť za jeho pôsobenie musí zobrať do rúk minister vnútra. Ak ho požiada, aby odišiel, urobí to. Gašpar si nemyslí, že on ako osoba je ten, kto polarizuje spoločnosť.

Drucker podal v utorok demisiu do rúk prezidenta SR Andreja Kisku. Hlava štátu poverila dočasným vedením rezortu premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články