KDH po straníckom pretrase: Po znovuzvolení Hlinu hrozí odchod členov | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

KDH po straníckom pretrase: Po znovuzvolení Hlinu hrozí odchod členov

Alojz Hlina
Alojz Hlina
Zdroj: SITA/Milo Fabian
08.04.2018 13:50

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nevylučuje, že po tom, čo post predsedu obhájil Alojz Hlina, môže prísť o pár členov. Neočakáva však masívne odchody. V súčasnosti má približne 8500 členov. S Hlinovým vyzývateľom Richardom Vašečkom počíta aj na rokovaniach predsedníctva, hoci doň nezaradený poslanec kandidovať nechce. TASR to potvrdil hovorca KDH Stano Župa.


"Richard Vašečka je naším členom a je dobré, že je u nás - v našom veľkom dome. Ľudia ako Richard Vašečka sú u nás vítaní. Veríme, že prídu aj ďalší," uviedlo KDH. Vašečka sa podľa hnutia predbežne vyjadril, že nebude kandidovať do predsedníctva. "Má však záujem zúčastňovať sa predsedníctiev a koordinovať s ním svoju poslaneckú činnosť. Čo, samozrejme, vysoko oceňujeme," doplnil Župa. S Vašečkom sa spojiť nepodarilo.

KDH zdôrazňuje, že chce byť hnutím, v ktorom sa budú cítiť ako doma ľudia ako Vašečka či Renáta Ocílková, ale aj ľudia ako Ivan Štefanec. "Teda ľudia, u ktorých je základný hodnotový svet rovnaký, len sa možno líšia v spôsobe prezentácie a prežívania svojej viery," doplnilo KDH.

Po opätovnom zvolení Hlinu za predsedu hovoril o svojom odchode Alojz Přidal a tvrdil, že o tom uvažujú aj ďalší členovia. KDH vie aktuálne o jednom členovi, ktorý odišiel. "Nevylučujeme však, že ich bude viac. Každopádne ich určite nebude toľko, aby to KDH nejakým spôsobom ohrozilo. Práve naopak, je možné očakávať opačný efekt," uviedlo hnutie.

Hlina na nedávnom sneme v Ružomberku obhájil post šéfa KDH. V tajnej voľbe získal 233 hlasov, jeho vyzývateľ Vašečka 101. Vašečka je odídencom z OĽaNO, v parlamente pôsobí ako nezaradený poslanec. Po neúspešnej kandidatúre ostáva členom KDH.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Milo Fabian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články