Maďarič reaguje na atmosféru v RTVS: Hazardujú s dôveryhodnosťou, čo získali | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Maďarič reaguje na atmosféru v RTVS: Hazardujú s dôveryhodnosťou, čo získali

Marek Maďarič
Marek Maďarič
Zdroj: SITA/Diana Černáková
04.04.2018 13:45

BRATISLAVA - RTVS podľa bývalého ministra kultúry a dnes člena parlamentného výboru pre médiá Mareka Maďariča (Smer-SD) hazarduje s dôveryhodnosťou nadobudnutou v minulých rokoch, keď sa zbavuje takých skúsených a kvalitných redaktorov, ako je Oľga Baková.


Ako povedal Maďarič dnes, je to ďalší v rade znepokojujúcich signálov po zrušení Reportérov a nečakaných zmenách vo vedení spravodajstva. „Aj v tejto súvislosti plne chápem otvorený list redaktorov RTVS,“ povedal Maďarič.

Na napätú atmosféru v spravodajstve verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), na prácu v nepriateľskej atmosfére i na obavy z toho, či je vedenie spravodajstva RTVS schopné ochrániť redakciu pred silnými tlakmi z vonkajšieho prostredia upozorňujú v otvorenom liste členovia sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS.

Otvorený list, v úvode ktorého sa obracajú na poslucháčov a divákov RTVS, adresovali médiám a dali na vedomie aj generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi a Rade RTVS. O liste v mene podpísaných redaktorov a ďalších pracovníkov spravodajstva a publicistiky informoval editor spravodajstva RTVS Tomáš Mrva. Z RTVS bola tento mesiac prepustená šéfeditorka zahraničného vysielania v Slovenskom rozhlase Oľga Baková.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Diana Černáková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články