Stromček by mal v stredu skončiť ako štátny tajomník aj splnomocnenec vlády | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Stromček by mal v stredu skončiť ako štátny tajomník aj splnomocnenec vlády

Viktor Stromček
Viktor Stromček
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher
13.03.2018 16:53

BRATISLAVA - Viktor Stromček (Smer-SD) by mal skončiť vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR a tiež vo funkcii splnomocnenca vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov.


Návrh na jeho odvolanie z týchto dvoch pozícií by mala na stredajšom (14. 3.) zasadnutí prerokovať vláda. Návrh na odvolanie Stromčeka z postu štátneho tajomníka rezortu dopravy predložil na rokovanie kabinetu minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

"Na základe písomného vzdania sa funkcie Viktorom Stromčekom predkladám vláde Slovenskej republiky návrh na jeho odvolanie z funkcie štátneho tajomníka ministerstva dopravy," odôvodnil Érsek v materiáli. Stromček sa už dlhšie spomína ako nový generálny manažér strany Smer-SD. Strana to však zatiaľ oficiálne nepotvrdila, v minulosti  to však uviedli zdroje blízke Smeru-SD.

Funkciu generálneho manažéra Smeru-SD dlhé roky zastáva minister práce Ján Richter. Po vlaňajších krajských voľbách sa začalo hovoriť, že by sa tejto pozícii mal venovať človek na plný úväzok. Richter chce zostať ministrom, funkcia generálneho manažéra sa tak uvoľní. Menovať človeka na tento post je kompetenciou predsedu strany Roberta Fica.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Ľudovít Vaniher

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články