KDH načahuje ruku k opozícii: Pripravené spolupracovať pri komunálnych voľbách | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

KDH načahuje ruku k opozícii: Pripravené spolupracovať pri komunálnych voľbách

Richard Sulík, Ľudovít Kaník, Veronika Remišová a Alojz Hlina
Richard Sulík, Ľudovít Kaník, Veronika Remišová a Alojz Hlina
Zdroj: TASR/Michal Svítok
12.02.2018 17:30

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) má ambície uspieť v komunálnych voľbách a v snahe dosiahnuť tento cieľ je pripravené i spolupracovať s opozičnými stranami. Vedenie KDH to v pondelok uviedlo po zasadnutí predsedníctva strany.


Predseda KDH Alojz Hlina na brífingu uviedol, že kresťanskí demokrati cítia povinnosť a záväzok obhájiť svoje pozície v predchádzajúcich komunálnych voľbách, keď hnutiu patrí dlhodobo pozícia druhej najúspešnejšej strany. "Chceme to zopakovať a verím, že sa nám to podarí," uviedol predseda KDH.

Pripravenosť rokovať spomínajú kresťanskí demokrati aj v súvislosti s pristúpením ku koalícii OĽaNO a SaS, ktorí v piatok (9.2.) uzatvorili zmluvu o spoločnom postupe v komunálnych voľbách. Hlina priznal, že postup oboch strán bez KDH prijali v hnutí s rozpakmi, verí však, že napokon sa prejaví spoločná zodpovednosť za Slovensko. "Myslím si, že racionalita a pragmatizmus prevládne nad určitými emóciami a na konci sa určite na niečom dohodneme," povedal. Ak napokon predsa len k dohode nepríde, podľa kresťanských demokratov "to určite nebude vina KDH".

Podpredseda Milan Majerský pripomenul, že z prípadnej dohody KDH vyučuje ĽSNS a Smer-SD. Termín, dokedy je možné o spolupráci rokovať, predsedníctvo KDH nestanovilo. Kým nepríde ku koaličným rokovaniam, nechce sa KDH ani vyjadrovať ku konkrétnym menám, ktoré v súčasnosti padajú v súvislosti s kandidatúrou v komunálnych voľbách. To platí aj o Bratislave.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Michal Svítok

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články