°C

Štvrtok, 4. marec 2021. Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich.

SaS šíri svojimi letákmi o pôde na juhu Slovenska paniku, tvrdí Most-Híd

Richard Sulík
Richard Sulík
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher
12.02.2018 14:05

BRATISLAVA - Strana SaS šíri na juhu Slovenska poplašné správy prostredníctvom letákov, v ktorých uvádza, že ľudia na základe novely zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov prídu o svoje pozemky. Povedal to v pondelok na tlačovej konferencii štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva SR Gábor Csicsai (Most-Híd). Ako dodal, letáky sú len antikampaňou voči vláde a predvolebným pokusom SaS osloviť maďarských voličov.


SaS vo svojom letáku tvrdí, že každý piaty obyvateľ okresov Galanta, Dunajská Streda, Komárno, Rimavská Sobota, Levice a Trebišov moôže prísť o svoj pozemok. "Ak máte pridelený pozemok v náhradnom užívaní a do 28. februára si nepodáte návrh na pokračovanie jeho užívania, môže sa stať, že o pozemok prídete. Dôvodom je zákon prijatyý ministerstvom pôdohospodárstva, ktoré sa týmto spôsobom zrejme chce dostať k lukratívnym a úrodným pozemkom na juhu Slovenska. Aby ste o pozemok neprišli, musíte napísať žiadosť o ponechanie práva náhradného užívania pozemku," píše v letáku SaS tímlíderka pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová.

Letáky sa podľa Gábora Csicsaia objavili prvýkrát koncom minulého týždňa na južnom Slovensku a obsahujú polopravdy. "Letáky obsahujú polopravdy a lži. Tento leták je len poplašná správa. Je zameraný na určitú skupinu ľudí, ktorých chce osloviť. Je v slovenčine aj v maďarčine a podobné aktivity sme zaznamenali už pred parlamentnými voľbami. Leták je len antikampaňou proti vláde a snahou SaS o získanie maďarských voličov," dodal Csicsai.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Ľudovít Vaniher

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články