Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Andrej Danko, dráma cestou domov: Boj o život v Dunaji, záchrana v poslednej chvíli

Zdroj: Tip čitateľa
10.01.2018 19:59

BRATISLAVA - Večerná dráma v Bratislave. Predseda parlamentu sa stal svedkom záchrany muža, ktorý sa z posledných síl snažil zachrániť si život pred mohutnou silou Dunaja. Andrej Danko zachoval duchaprítomnosť a aj vďaka nemu všetko dobre skončilo.


Je večer. Po nábreží Dunaja prechádza Andrej Danko, ktorý takto každý deň v poslednej dobe chodí domov. Toto rozhodnutie zrejme zachránilo život Štefanovi. Danko totiž začul z Dunaja hlas volajúci o pomoc.

Keďže bol s ním ešte aj jeho ochrankár a ten mal našťastie pri sebe baterku, obaja muži sa rozhodli konať. Potom, ako namierili svetlo na rieku, v kríkoch uvideli topiacu sa osobu, ktorá sa z posledných síl držala kameňov. Okamžite zavolali na záchranárske zložky, ktoré dorazili na miesto v krátkom čase, potvrdila nám hovorkyňa šéfa parlamentu Zuzana Čižmáriková.

Andrej Danko, dráma cestou
Zdroj: Tip čitateľa

Incident potvrdili aj bratislavskí hasiči. „Muž bol na úrovni hladiny, držal sa kameňov, nevedel sa sám dostať na breh a kričal o pomoc," opísal operačný dôstojník. Príslušníci HaZZ ho vytiahli na breh a odovzdali ho zdravotníckym záchranárom.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, Topky.sk
FOTO: Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články