Kollár prekvapuje, nevylučuje nikoho: Pre svoje opatrenia je ochotný urobiť aj toto | Topky.sk

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Kollár prekvapuje, nevylučuje nikoho: Pre svoje opatrenia je ochotný urobiť aj toto

Boris Kollár
Boris Kollár
Zdroj: SITA / Peter Maďar
17.12.2017 15:04

BRATISLAVA - Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár je ochotný pre presadenie sociálnych opatrení svojho hnutia sadnúť si aj s kotlebovcami či Smerom-SD.


„Pôjdem s kýmkoľvek. Budem sedieť aj s Kotlebom, aj s niekým zo Smeru, s Matovičom, s každým," povedal v diskusnej relácii TA3 V politike. Do vlády by išiel s každým, kto podporí podstatné časti sociálneho balíka Sme rodina.

Hnutie nie je podľa Kollára ani pravicové, ani ľavicové, ale snaží sa presadzovať opatrenia pre ľudí, aby sa im žilo lepšie. O ministerský post Kollár nemá záujem. „Neprišiel som, aby som bol ministrom, ale aby som pomohol čo najviac ľuďom," poznamenal.

Súhlasí so zvyšovaním platov zamestnancom, ale nepozdáva sa mu „škrtenie" podnikateľov. Podľa jeho slov „to musí ísť ruka v ruke". Zdôrazňuje potrebu pomoci slabším, teda dôchodcom a matkám. Štát podľa neho musí riešiť, aby títo ľudia nežili na hranici chudoby. Ľudia podľa Kollára necítia, že je na Slovensku vyššia životná úroveň.

Líder hnutia Sme rodina je rád, že Slovensko je v Európskej únii, Schengene aj NATO. Ale odmieta silné jadro či myšlienku Spojených štátov európskych. Je proti odovzdávaniu ďalších kompetencií do Bruselu. „Sme silní patrioti a vlastenci. Odmietam také veci ako jadro či federalizáciu," vyhlásil.

Kritizoval strany, za ktorými stoja oligarchovia, spomínal Smer-SD. Nepozdáva sa mu ani to, žeby táto strana ovládla celý Ústavný súd SR. „Do Ústavného súdu by nemala vstupovať politika," vyhlásil. Je za zmeny v súvislosti s týmto súdom, ktoré by sa mali pripraviť. „Súhlasím s pani ministerkou Žitňanskou, musíme to zmeniť," poznamenal.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Peter Maďar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články