Jurzyca: Keby sme vládu nahradili autopilotom, vyrovnaný rozpočet by bol skôr | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Jurzyca: Keby sme vládu nahradili autopilotom, vyrovnaný rozpočet by bol skôr

Eugen Jurzyca
Eugen Jurzyca
Zdroj: SITA/Diana Černáková
06.12.2017 19:25

BRATISLAVA – Súčasná vláda Roberta Fica (Smer-SD) dlhodobo posúva svoje konsolidačné ciele, neplní ich. Konštatoval to počas stredajšej rozpravy k návrhu rozpočtu na budúci rok poslanec SaS Eugen Jurzyca.


"Keby sme vládu nahradili autopilotom, tak by sme vyrovnaný rozpočet dosiahli skôr než s vládou," zdôraznil Jurzyca v pléne. Pripomenul, že vláda Smeru-SD sľuby o vyrovnanom rozpočte posúva už mnoho rokov. 

Po prvý raz takýto sľub podľa neho zaznel od ministra financií ešte v roku 2006 a vyrovnaný rozpočet sa mal dosiahnuť v roku 2010. Intenzívnejšie sa o týchto sľuboch podľa Jurzycu hovorí od roku 2013. Od tohto roku však podľa neho vláda v žiadnom zo svojich rozpočtov nakoniec nedosiahla to, čo sľúbila. "Všetky výsledky boli horšie," zhodnotil Jurzyca.

Zároveň však vyzdvihol projekt Hodnoty za peniaze, ktorý funguje pri ministerstve financií. Považuje ho "za perlu v dekáde reforiem". "Toto je veľmi dobrá vec, treba ju strážiť," apeloval Jurzyca. Verí, že sa to podarí tak, aby aj verejné financie prispeli k tomu, aby Slovensko bolo krajinou, kde sa oplatí nielen byť napojený na štátny rozpočet, ale aj pracovať aj podnikať.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Diana Černáková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články