Kiska vystúpi v Mexiku v parlamente a prevezme si kľúč od hlavného mesta | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Kiska vystúpi v Mexiku v parlamente a prevezme si kľúč od hlavného mesta

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: SITA/Martin Havran
19.11.2017 16:10

BRATISLAVA - Vystúpenie na pôde Senátu mexického parlamentu, na slovensko-mexickom ekonomickom fóre, ale aj prevzatie symbolického kľúča od hlavného mesta Mexika. Aj to čaká na prezidenta SR Andreja Kisku, ktorý v dňoch 21. až 23. novembra absolvuje štátnu návštevu Spojených štátov mexických na pozvanie prezidenta Enrique Peňa Nieta. Ide o prvú štátnu návštevu slovenského prezidenta v Mexiku.


V rámci programu bude Kiska rokovať s vysokými predstaviteľmi krajiny. Obsahom rozhovorov bude ďalší rozvoj bilaterálnej spolupráce, osobitne v hospodárskej oblasti, v inováciách, vede, výskume a ďalšie témy spoločného záujmu. Prezidenti pri príležitosti návštevy podpíšu spoločnú deklaráciu o prehĺbení spolupráce oboch krajín. Na podpis je pripravených aj niekoľko zmluvných dokumentov v hospodárskej a kultúrno-školskej oblasti.

Súčasťou programu je aj návšteva štátu Nuevo León, kde sa Kiska stretne so zástupcami najväčšieho mexického investora na Slovensku a navštívi Technologický inštitút mesta Monterrey. Prezidenta bude na oficiálnej návšteve sprevádzať podpredseda Národnej Rady SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd) a skupina slovenských podnikateľov a zástupcov akademickej obce. Informovala o tom Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Martin Havran

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články