Lajčák bol na ceste do Bruselu: Lietadlo zastavilo len tesne pred odlepením sa od zeme | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Lajčák bol na ceste do Bruselu: Lietadlo zastavilo len tesne pred odlepením sa od zeme

Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák
Zdroj: SITA
15.01.2017 21:50

BRATISLAVA - Lietadlo, ktorým mal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák letieť do Bruselu na pondelkové (16.1.) zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), malo pri vzlietaní problémy. Napokon ani neodletelo. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook Lajčák. Jeho hovorca Peter Stano potvrdil, že minister odletí do Bruselu v noci ďalším spojom.


"Lietam po celom svete už viac ako štvrťstoročie, ale toto sa mi stalo prvýkrát: pilot nášho lietadla smerujúceho do Bruselu, kde sa zajtra zúčastním na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci, musel prerušiť štartovacie rolovanie tesne pred odlepením sa od zeme. Dôvodom bol problém s počítačmi, ktorý sa nakoniec ani nepodarilo opraviť a tak sme museli všetci opäť z lietadla vystúpiť. Prozreteľnosť zafungovala v poslednej chvíli...," napísal Lajčák na sociálnej sieti. Problém nastal na lietadle Airbus A319.

Lajčák bude spolu s kolegami z členských krajín únie na zasadnutí hovoriť o vývoji v Sýrii a v regióne západného Balkánu, ženevských rokovaniach o zjednotení Cypru, o vzťahu Európskej únie s Tureckom, ale aj o zahraničnopolitických prioritách únie v prvom polroku 2017. Ministri sa zídu tento rok prvýkrát. Očakáva sa, že Rada prijme závery k Libanonu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články