°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Už sa bijú! Bugár prehovoril o tajnom stretnutí: Sulíkovi poslal drsný odkaz, klamár

Richard Sulík a Béla Bugár
Richard Sulík a Béla Bugár
Zdroj: SITA
12.12.2016 15:18

BRATISLAVA – Predseda strany Most-Híd Béla Bugár sa bude stretnutím Andreja Danka zaoberať, len keď sa to bude ďalej rozmazávať v médiách, predsedovi strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richardovi Sulíkovi však neverí. Bugár o stretnutí predsedov SNS a SaS vedel od Danka, ale mal o neho požiadať Sulík a nie Danko.


„Nebol som na tom rokovaní. O tom, že Sulík požiadal predsedu parlamentu, o tom som vedel. Danko mi to povedal. O čom hovorili, neviem, neinformoval som sa na to. Veď každý z nás sa môže stretávať s kým chce, ale musí si uvedomiť, s kým sa stretáva,“ povedal dnes Bugár. Pripomenul, že Igor Matovič napríklad nahráva ľudí.

“Sulík zasa žije z toho, že vykecáva, čo sa povie na osobnom rozhovore medzi štyrmi očami. Ak sa niekto má báť predčasných volieb a ak niekto sa má báť novej politickej strany, tak to je práve SaS na čele so Sulíkom,“ vyhlásil Bugár, pretože podľa neho najviac hlasov by stratili liberáli. „Ak bude taký projekt ako Progresívne Slovensko, má šancu zobrať voličov od Sulíka, ktorí ho podporovali, lebo nemali inú alternatívu,“ konštatoval Bugár. 

Bugár chce najprv počuť od Danka, či je to naozaj tak, ako tvrdí Sulík. „Ja som mal so Sulíkom niekoľko stretnutí a po nich hovoril inak. Napríklad, keď sme boli u neho po parlamentných voľbách s Luciou Žitňanskou a on bol s Janou Kiššovou. Hovorili sme o tom, že naša predstava je, aby bol štátny rozpočet čo najskôr vyrovnaný. On bol proti tomu, lebo by nemal z čoho rozdávať. A teraz je najtvrdší kritik toho, že sme to nedosiahli. Takže, on má iný meter na seba a iný na druhého. Pokiaľ to budem teda počuť od Danka, budem sa tým zaoberať,“ zdôraznil Bugár s tým, že pokiaľ to bude hovoriť Sulík, ktorý povedal, že koalícii urobí zo života peklo, nemá ani malé nutkanie sa tým zaoberať. „Pokiaľ on sám nebude cítiť potrebu sa tým zaoberať, budem sa tou otázkou zaoberať, len keď to bude chcieť niekto rozmazávať. Ak to teda bude v médiách, tak sa na to určite Danka spýtam,“ dodal Bugár.

Líder opozičnej strany SaS Richard Sulík sa nedávno stretol s predsedom parlamentu a koaličnej SNS Andrejom Dankom, aby hovorili o možnosti predčasných volieb, ako aj o možnosti vzniku nového politického subjektu pod vedením súčasného prezidenta Andreja Kisku. Podľa Sulíka o rokovanie požiadal Danko.

Sulík si vie predstaviť spoluprácu

Jeden Andrej Danko nie je celá Slovenská národná strana. Povedal to dnes v rozhovore pre agentúru SITA predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Podľa neho i napriek hrubej indiskrétnosti, ktorej sa dopustil predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12, by bol ochotný diskutovať o možnej vládnej koalícií aj s SNS. „Ak by robil takéto hysterické scény, bolo by to ťažké,“ povedal. Podľa Sulíka sa Danko v nedeľnej relácií "vyfarbil". „To je Fico dva a možno ešte horší,“ dodal.

Sulík pripomenul, že ich spoločné novembrové stretnutie, o ktorom Danko v relácií hovoril, malo byť dôverné. Preto Danko navrhol, aby sa stretli v rakúskom Hainburgu. „Keď mi však akýkoľvek predseda parlamentu navrhne stretnutie, nevidím dôvod sa s ním nestretnúť,“ reagoval Sulík s tým, že ho zarazilo, že pri prvej príležitosti Danko stretnutie zverejnil. Podľa neho bol Danko na stretnutí "úplne normálny“.

Na predčasné voľby, ktoré boli hlavnou témou asi 30-minútového rozhovoru, Sulík momentálne priestor nevidí, no ako povedal, určite by ich SaS podporila. „Nevidím to na predčasné voľby, kšefty koalíciu spájajú. Vláda vznikla na základe podvodu,“ dodal líder liberálov. Predseda strany SaS Richard Sulík dnes v noci na sociálnej sieti popísal, ako prebiehala komunikácia a spoločné stretnutie s predsedom SNS a zároveň predsedom NR SR Dankom.

V relácii O 5 minút 12 sa totiž podľa Sulíka Andrej Danko dopustil hrubej indiskrétnosti, keď začal hovoriť o stretnutí, ktoré malo ostať dôverné. Komunikácia medzi oboma politikmi sa začal ešte v nedeľu 25. septembra, keď boli spolu v relácii na TA3, a už počas diskusie Danko navrhol, že niektoré veci je dobré prebrať na káve. „Po diskusii navrhol Danko, aby sme išli niekedy na večeru, na čo som povedal fajn, nech sa ozve,“ napísal Sulík.

Podľa Sulíka v stredu 5. októbra mu Danko volal, pričom išlo o prvý jeho telefonát od volieb, a pýtal sa, či SaS má nejaký nový prieskum. „Pri tejto príležitosti sme sa dohodli, že mu cez SMS navrhnem nejaké termíny. Z navrhnutých termínov si vybral 10. november, keď sme sa stretli v jednej reštaurácii v Hainburgu. Stretnutie trvalo približne 30 minút, Hainburg navrhol Danko, lebo stretnutie malo byť diskrétne,“ popísal dohodu o stretnutí Sulík.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články