Vláda dodržuje sľub: Opozícia bude aj v orgánoch Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Vláda dodržuje sľub: Opozícia bude aj v orgánoch Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Hnutie Borisa Kollára (na foto) navrhlo Dušana Doliaka
Hnutie Borisa Kollára (na foto) navrhlo Dušana Doliaka
Zdroj: SITA
23.11.2016 08:00

BRATISLAVA - Opozícia bude mať zastúpenie v orgánoch Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). O vymenovaní dvoch jej zástupcov v správnej a dozornej rade úradu dnes rozhodne vláda. Pustiť opozíciu do orgánov ÚDZS sa vláda zaviazala vo svojom programovom vyhlásení. Dušan Doliak, ktorého navrhlo hnutie Borisa Kollára Sme rodina, by sa mal stať členom Správnej rady. Iveta Pospíšilová, ktorá je nominantkou SaS, by sa mala stať podpredsedníčkou Dozornej rady úradu.


Ministri rozhodnú o uvoľnení 137.504 eur z rezervy vlády na štátny pohreb bývalého prezidenta SR Michala Kováča. Uskutočnil sa 13. októbra. Financie budú rozdelené medzi kanceláriu prezidenta SR (70.560 eur), ministerstvá obrany (21.520 eur) a kultúry (27.000 eur), hlavné mesto SR (18.424 eur) a rodinu pozostalých (30.000 eur).

Vláda má schváliť odpoveď na stanovisko Výboru OSN pre ľudské práva. Ten sa zaoberá sťažnosťou štyroch občanov SR, bývalých príslušníkov Slovenskej informačnej služby, ktorí mali pod nátlakom odstúpiť zo služby v rokoch 2003 a 2004. V minulosti neuspeli na vojenskej prokuratúre ani Ústavnom súde. Tvrdia, že sú obeťami diskriminácie.

Poplatok za rozvoj by sa nemal vzťahovať na zateplenie bytového domu či údržbu stavby. Navrhujú to poslanci Národnej rady (NR) SR za koaličnú stranu Most-Híd Gábor Gál, Peter Antal a Péter Vörös v novele zákona o miestnom poplatku za rozvoj, ktorý je v parlamente v druhom čítaní. Dnes sa s ním oboznámi aj vláda, ministerstvo financií odporúča návrh odobriť.

 Slovensko podpíše dohodu o úverovom mechanizme s európskou Jednotnou radou pre riešenie krízových situácií. Návrh na rokovanie kabinetu predkladá ministerstvo financií. Úverový mechanizmus, ktorý má len dočasný charakter, by v budúcnosti slúžil pre riešenie prípadnej krízovej situácie úverovej inštitúcie so sídlom na území Slovenskej republiky.

"Ide výlučne o doplnenie procesu riešenia krízových situácií na finančnom trhu, s ohľadom na potrebu zabezpečenia možnosti poskytnutia premosťovacieho financovania pre slovenské úverové inštitúcie v prípade riešenia ich krízovej situácie, ak prostriedky Jednotného fondu pre riešenie krízových situácií nebudú pre jej riešenie postačujúce," informuje slovenský rezort financií.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články