Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Danko dal poslancom #Siete košom: Sme za trojkoalíciu, iná alternatíva neexistuje

Andrej Danko
Andrej Danko (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Slovenská národná strana neprijme poslancov Národnej rady SR za #Sieť. Oznámil to po dnešnom rokovaní straníckeho predsedníctva šéf SNS a predseda NR SR Andrej Danko, ktorý zároveň dostal mandát na rokovania a podpis zmluvy trojkoalície Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd. V koalícii tak bude chýbať #Sieť, ktorá sa má zlúčiť s niektorou z koaličných strán. Zmluva trojkoalície by mala byť podpísaná tento týždeň.

"SNS nebude rozširovať svoj poslanecký klub. Bude disponovať len poslancami, ktorých získala vo voľbách," vyhlásil po rokovaní Danko, podľa ktorého je vylúčené, aby SNS integrovala #Sieť. "Ja takéto umelé spôsoby v politike neviem prijať. SNS má svoje starosti, vízie a robí so svojimi ľuďmi," doplnil.

V súvislosti s koalíciou uviedol, že SNS je stabilný partner. "SNS má za cieľ napĺňať svoje programové vízie, a nevidí dnes žiadnu inú alternatívu s akoukoľvek inou politickou stranou. Koalícia je v súčasnej dobe stabilná," zdôraznil Danko. Poukázal, že koalíciu čaká na jeseň plodné obdobie. V parlamente sú návrhy, ktoré podľa neho riešia problémy ľudí.

Zmeny v koalícii si vyžiadal prestup pätice poslancov zo #Siete (Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Eduard Adamčík, Igor Janckulík) do poslaneckého klubu Mosta-Híd, čím sa preskupili politické sily. Most-Híd má po novom 15 poslancov, #Sieť len dvoch Alenu Bašistovú a Radoslava Procházku, bez ktorých by navyše koalícia mala v parlamente stále väčšinu.

Koalícia minulý týždeň oznámila, že #Sieť sa zlúči s niektorou z koaličných strán a zo štvorkoalície bude trojkoalícia bez #Siete. #Sieť takto príde o ministra dopravy, Roman Brecely sa funkcie vzdá, a aj o štátnych tajomníkov. Pre SNS nie je dnes otázka dňa, či bude mať viac štátnych tajomníkov. S prípadnou nomináciou Árpáda Érseka (Most-Híd) za ministra dopravy problém Danko nemá.

Viac o téme: SNSAndrej Danko#Sieť
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu