Toto sú zástupcovia počas Ficovej neprítomnosti: Majú už aj rozdelené úlohy | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Toto sú zástupcovia počas Ficovej neprítomnosti: Majú už aj rozdelené úlohy

Peter Pellegrini, Robert Fico a Robert Kaliňák
Peter Pellegrini, Robert Fico a Robert Kaliňák
Zdroj: SITA
22.04.2016 17:25

BRATISLAVA - Povinnosti predsedu vlády a Smeru-SD Roberta Fica, ktorý je po operácii srdca, si podelia podpredsedovia kabinetu Peter Pellegrini a Robert Kaliňák (obaja Smer-SD). Pellegrinimu pripadli protokolárne záležitosti, ako sú rôzne medzinárodné stretnutia, Kaliňákovi vnútrostranícke záležitosti. V Smere-SD sa tak dohodli podľa podpredsedu parlamentu a šéfa poslaneckého klubu sociálnych demokratov Martina Glváča.


Exminister obrany verí v čo najskorší návrat premiéra. "Som presvedčený, že rekonvalescencia bude kratšia ako u bežných pacientov. Vychádza to z podstaty nášho premiéra, on je veľmi húževnatý človek. Myslím si, že sa v plnej sile vráti," povedal novinárom Glváč. Tvrdí, že v Smere-SD sa nerieši, kto by mal Fica nahradiť. "Som presvedčený, že premiér a predseda v jednej osobe zostane premiér a predseda v jednej osobe aj naďalej," uviedol.      

Kaliňák o rozdelení kompetencií hovorí menej konkrétne. "Ja by som to takto neriešil. Každý robíme svoju prácu a každý, kto má nejakú úlohu, si ju splní. Berte to ako ad hoc veci. Na to sú podpredsedovia vlády, aby sme tieto veci vyriešili. Desiatky ráz sa stalo, že podpredsedovia vlády viedli rokovanie vlády. Premiér je absolútny premiér a neriešia sa kompetencie," reagoval minister vnútra na rozdelenie, o ktorom hovoril Glváč.

Podpredseda vlády a Smeru-SD zatiaľ nevie, kedy bude zasadať vláda. Podstatné je pre neho momentálne to, že premiérova operácia srdca prebehla dobre a jeho stav je stabilizovaný. "Verím, že nebudú komplikácie," povedal Kaliňák s tým, že verí v skoré uzdravenie predsedu vlády. Premiér Fico sa dnes podrobil operácii srdca v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave.

Pellegrini verí, že Fico sa čo najskôr vráti

Pellegrini verí, že Ficova liečba prebehne bez problémov. "Podľa mojich informácií by pán premiér už mal byť v poriadku po absolvovaní zákroku. Pevne verím, že doba liečby bude štandardná ako u každého, kto takýto zákrok absolvuje," poznamenal s tým, že premiér by sa mohol vrátiť do práce o niekoľko týždňov. "Ako poznám pána premiéra a to, v akej je kondícii, predpokladám, že do niekoľkých týždňov sa vráti do riadneho výkonu svojej funkcie," doplnil.

O aký zákrok išlo, ústav nekonkretizoval. Fica operoval prednosta Kliniky kardiochirurgie a primár Oddelenia kardiochirurgie Michal Hulman spolu so svojím tímom. "Kardiochirurgický zákrok prebiehal štandardným spôsobom. Pacient je v súčasnosti absolútne stabilizovaný a nachádza sa na ARO," povedal Hulman. Bližšie informácie lekári na žiadosť Roberta Fica a jeho rodiny neposkytujú. Šéf kabinetu je pre zdravotné problémy hospitalizovaný od minulého štvrtka (14.4.). 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články