Nedeľa, 26. september 2021. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Veľká výzva od Babiša: Slováci, prichádza vaša chvíľa, Únii treba povedať krutú pravdu!

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: SITA
17.03.2016 16:05

PRAHA - Český vicepremiér a minister financií Andrej Babiš sa domnieva, že nadchádzajúce slovenské predsedníctvo v EÚ by malo byť "politicky nekorektné" v otázke migrácie. Babiš to vyhlásil príchode na stretnutie lídrov európskych liberálnych strán v Bruseli, ktoré predchádzalo dnes začínajúcemu sa dvojdňového summitu EÚ.


Babišove slová boli reakciou na novinársku otázku, ako v kontexte súčasných európskych debát o migrácii vníma postoj Slovenska, pripravujúceho sa na prevzatie predsedníctva v EÚ, a tiež úlohu novej slovenskej vlády pod taktovkou Roberta Fica. 

"Očakávam, že Slováci budú politicky nekorektní. Pretože samozrejme západoeurópski politici musia byť politicky korektní, pretože bohužiaľ práve tie komunity, ktoré sa u nich neintegrovali, sú ich voliči," uviedol Babiš.

Podľa jeho slov ide hlavne o krajiny ako Francúzsko, Holandsko a Nemecko, kde sa utečenci neintegrovali do spoločnosti, avšak pozývajú do týchto krajín aj svoje rodiny. "Vieme, že v Bruseli má byť v roku 2030 viac moslimov ako pôvodných obyvateľov. To samozrejme pre nás neprichádza do úvahy. Myslím si, že Slováci budú politicky nekorektní a povedia tú pravdu, ktorá pre tých európskych politikov, ktorí to majú na starosti, bude nepríjemná," povedal Babiš.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články