°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Ďalší predvolebný škandál je na svete: Takto Smer klame Slovákov už štyri roky, odhalil SKOK!

Juraj Miškov
Juraj Miškov
Zdroj: Facebook
09.02.2016 16:29

BRATISLAVA - Tvrdenie, že počas vlády strany Smer-SD vzniklo na Slovensku 130 tisíc nových pracovných miest, je podľa predsedu strany SKOK Juraja Miškova najväčším predvolebným podvodom v týchto voľbách.


Ako zdôvodnila strana v utorok vo svojom stanovisku, spomínaný prírastok ľudí v evidencii Sociálnej poisťovne totiž spôsobila len povinná registrácia dohodárov, ktorým vláda zaviedla od roku 2013 povinné odvody. Štatistiky úrazového poistenia, v ktorom sú evidovaní všetci zamestnanci na Slovensku, sa podľa strany SKOK takmer vôbec nezmenili (podľa rozpočtu Sociálnej poisťovne počet evidovaných zamestnancov dokonca klesol o 4 861 osôb).

"V roku 2012 dohodári neplatili dôchodkové odvody. Tie sa zaviedli od roku 2013. Následkom toho sa zvýšil evidovaný počet osôb v Sociálnej poisťovni o 129 144 osôb – tým sa chváli strana Smer. Pravda ale je, že nepribudlo ani jediné pracovné miesto, len dohodári, ktorí pracovali už aj predtým, začali platiť odvody - a toto Smer vydáva za nárast zamestnanosti. Je to absolútna hanba a zavádzanie občanov," zhodnotil poslanec NR SR za SKOK, Martin Chren. 

VEĽKÝ VOLEBNÝ PODVODCelá kampaň Smeru, v ktorej sa chvália, že vytvorili 130 tisíc pracovných miest, je podvod. Vydávať dohodárov, ktorých donútili platiť odvody za nové pracovné miesta sa nedá nazvať inak, len ako poriadny volebný podvod a nehorázna drzosť!My v SKOK!u máme jasný plán Singapur, ktorý obsahuje 100 konkrétnych a merateľných opatrení, ktoré sú zamerané na tvorbu pracovných miest a zvyšovanie platov. Tento plán realizoval Juraj Miškov už ako minister hospodárstva vo vláde Ivety Radičovej, a za obdobie roka a pol vzniklo až 54 tisíc skutočných pracovných miest. Voľte tých, ktorí dosahujú výsledky a nie tých, ktorí ľudí podvádzajú!Viac informácií sa dozviete na: www.sk-ok.sk/spravy/SKOK-Smer-nedokazal-vytvarat-pracovne-miesta-cislo-130-tisic-je-podvod

Posted by Slovenská občianska koalícia SKOK on 9. február 2016

Strana už pred dvoma týždňami upozornila na inú manipuláciu so štatistikami. Ministri Smeru vtedy tvrdili, že podľa údajov Štatistického úradu SR pribudlo na Slovensku od roku 2012 stotisíc pracujúcich. Podľa poradkyne bývalej premiérky Ivety Radičovej a kandidátky strany SKOK Ľubice Navrátilovej analýza preukázala, že skutočný počet bol len 5 100. Zvyšok tvorili ľudia, ktorí si našli prácu v zahraničí (34 300) a nezamestnaní na aktivačných prácach (60 700). 

"Všetky tieto falšovania štatistík sú dôkazom, že Smer nedokáže vytvárať pracovné miesta. Zlyhali pri zamestnanosti, zlyhali pri zvyšovaní platov, a zúfalo sa to snažia zakryť," uzavrel Miškov.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Facebook.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články