Kaník vyzýva opozíciu na mimoriadnu schôdzu: Návrh na odvolanie ministra zdravotníctva! | Topky.sk

Pondelok, 22. apríl 2019. Meniny má Slavomír, zajtra Vojtech.

Kaník vyzýva opozíciu na mimoriadnu schôdzu: Návrh na odvolanie ministra zdravotníctva!

Ľudovít Kaník
Ľudovít Kaník
Zdroj: SITA
04.02.2016 17:15

BRATISLAVA - Strana Demokrati Slovenska-Ľudo Kaník vyzýva opozičné politické strany na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Jej jediným bodom by mal byť návrh na odvolanie ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka. Dôvodom pre takýto krok je podľa demokratov katastrofálne zhoršujúca sa situácia v zdravotníctve, neriešenie problémov, ohrozovanie zdravotnej starostlivosti pacientov a ďalšie kauzy, ktoré ukazujú, že rezort je tunelovaný osobami a skupinami úzko prepojenými s vládnou stranou Smer-SD.


"Aj keď je tesne pred voľbami, takáto schôdza má zmysel, pretože súčasná vláda odmieta diskutovať o týchto problémoch a vyvodzovať za ne zodpovednosť. Zvolanie schôdze s témou odvolania ministra je preto jedinou možnosťou, ktorú opozícia má, aby sa o týchto množiacich sa prešľapoch vládnej strany verejne diskutovalo v parlamente," zdôvodnil Kaník.

Iná forma mimoriadnej schôdze by bola podľa Kaníka okamžite zablokovaná poslancami za Smeru-SD tak, že by nebol schválený program. "Preto je nevyhnutné, aby programom mimoriadnej schôdze bolo odvolanie príslušného ministra, ktorý je zodpovedný za rezort zdravotníctva," dodal Kaník. 

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podáva trestné oznámenie k aktuálnej masérskej kauze strany Smer-SD. Fakt, že môže byť do nej zapletená aj súčasná sekretárka predsedu vlády Mária Trošková podľa SaS zosilňuje podozrenie o pôsobení organizovanej skupiny na úrovni riadenia štátu. 

"Prudký nárast platieb zo strany štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) zariadeniam Pavla Kostku, pochybnosti o ich odôvodnenosti, angažmán bývalej ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej v tejto záležitosti a napokon aj objavenia sa mena Trošková sú podľa nášho názoru relevantné skutočnosti, aby sme tieto podozrenia mohli vysloviť,“ uviedol podpredseda SaS Ľubomír Galko. Do celej záležitosti by mal podľa neho vstúpiť aj Najvyšší kontrolný úrad a Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, keďže vnútorná kontrola VšZP zlyháva.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články