Kollár si posvietil na financovanie Siete: Procházku ovláda šedá eminencia! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Kollár si posvietil na financovanie Siete: Procházku ovláda šedá eminencia!

Boris Kollár sa vraj informoval o Procházkovom úvere
Boris Kollár sa vraj informoval o Procházkovom úvere
Zdroj: SITA
21.01.2016 11:30

BRATISLAVA - Boris Kollár, Líder strany Sme rodina - Boris Kollár, dnes spochybnil ručenie predsedu strany Sieť Radoslava Procházku za úver z českej Fio banky.


Ako dnes na tlačovej besede pripomenul, v novembri Procházka povedal, že si zobral úver, ktorý garantuje celým svojim majetkom a volebnými preferenciami a výsledkom vo voľbách. Kollár upozornil, že podľa katastra nehnuteľností však v prospech Fio banky nie je žiadna vinkulácia Procházkovho majetku. „Je to prvé klamstvo Radoslava Procházku. Neručí celým svojím majetkom,“ vyhlásil Kollár.

Kollár bol v utorok s Petrom Pčolinským v Prahe, aby zistili možnosti poskytnutia úveru pre jeho stranu od Fio banky. Kollár si vypočítal, že podľa preferencií v prieskumoch verejnej mienky si mohol podľa prepočtu Procházkovho úveru žiadať úver 500 000 eur. „Predstavitelia banky nám povedali, že je potrebná istá formu zabezpečenia mimo pohľadávky zo štátu. Nemusí to byť štatutár strany. Môže to byť niekto, koho nie je vidieť, ale ovláda tú stranu,“ uviedol. Podľa Kollára sa pýtali aj na preferencie Smeru-SD, či by dostali úver vo výške súčasných preferencií okolo 40 percent. Odpoveď bankárov podľa neho bola, že na samotné preferencie úver neposkytujú. „Procházka úver negarantuje ani celým svojim majetkom, ani preferenciami. Ďalšie klamstvo Radoslava Procházku. Radoslav Procházka je niekým ovládaný,“ vyhlásil. 

Prvú pôžičku 800-tisíc eur si strana Sieť vzala v septembri 2014. Platiť z nej chcela svoje fungovanie aj volebné kampane. Predseda strany Procházka ručil vlastnými pozemkami, ktoré sa nachádzajú mimo obcí v okresoch Liptovský Mikuláš a Komárno. V roku 2015 strana rozšírila úver o ďalší milión, ktorý používa hlavne na financovanie predvolebnej kampane. Išlo o dodatok k pôvodnej zmluve, ktorým sa navýšila suma úveru. Tá je teraz 1,8 milióna eur. Banka má v zálohe tie isté pozemky. Radoslav Procházka ako štatutárny zástupca strany ručí svojimi nehnuteľnosťami, ktoré sa nachádzajú vo Vyšnej Boci v okrese Liptovský Mikuláš a Bátorových Kosihách v okrese Komárno. Okrem toho strana úver kryje príspevkom od štátu, ktorý ešte len dostane po budúcoročných parlamentných voľbách. Jeho výška bude závisieť od zisku hlasov. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články