Radičovej drsná kritika: Diskusia k referendu vyplavila hnus, nie je o problémoch rodiny! | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Radičovej drsná kritika: Diskusia k referendu vyplavila hnus, nie je o problémoch rodiny!

Iveta Radičová
Iveta Radičová
Zdroj: SITA
02.02.2015 15:38

PEZINOK – Diskusia k sobotňajšiemu (7.2.) referendu nie je vôbec o problémoch rodiny. Na Okresnom súde v Pezinku to dnes uviedla bývalá premiérka Iveta Radičová.


Súd prerokúval žalobu Radičovej na súčasného predsedu vlády Roberta Fica. Radičová ho zažalovala okrem iného za výrok na tlačovej konferencii v roku 2011. Vtedajší opozičný líder ju spojil s korupciou v prípade dostavby biatlonového areálu v Osrblí. Obaja sa na dnešnom pojednávaní osobne zúčastnili. Na súde prezentovali aj názor na nadchádzajúce referendum o ochrane rodiny.

Radičová priletela z Nemecka, kde od minulého mesiaca pôsobí na berlínskej Robert Bosch Academy. Aktuálnu situáciu na Slovensku tak sleduje z diaľky. "Najprv som sa rozhodovala, že sa nevyslovím, ale vyslovím," vysvetlila, že sa rozhodla zaujať verejný postoj k tejto otázke.
Diskusia o problémoch rodiny sa podľa Radičovej neotvorila. "Naopak, vyplavilo to všetok hnus, ktorý si viem len predstaviť... Vyplavili sa pudy a špina, to nemá s rodinou nič spoločné," kritizovala expremiérka.

"Referendum ešte môžeme niekedy potrebovať," zopakoval dnes Fico. "Kto chce ísť, nech ide a kto chce, nech nejde" doplnil. Na slová Radičovej predseda vlády zareagoval tým, že rovnaké reakcie by z jeho pohľadu vyvolalo aj opačne pojaté všeľudové hlasovanie. "Keby sa dnes robilo pozitívne referendum o homosexualite, tak to isté by bolo," uzavrel.

Referendum sa uskutoční v sobotu 7. februára. Občania sa budú v ňom vyjadrovať k trom otázkam, a síce, či súhlasia s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou; či súhlasia s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebola umožnená adopcia a následná výchova detí a či súhlasia s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo samotné deti nesúhlasia s obsahom vyučovania.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články