Rast extrémizmu je aj dôsledkom zahraničnej politiky EÚ, tvrdí Flašíková Beňová | Topky.sk

Streda, 22. máj 2019. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Rast extrémizmu je aj dôsledkom zahraničnej politiky EÚ, tvrdí Flašíková Beňová

Monika Flašíková Beňová na tlačove nevyzerala práve sviežo.
Monika Flašíková Beňová na tlačove nevyzerala práve sviežo.
Zdroj: SITA
08.01.2015 09:45

BRATISLAVA - Neustály nárast extrémizmu v EÚ je aj dôsledkom jej slabej a dlhodobo nejednoznačnej zahraničnej politiky. Je preto nevyhnutné, aby sa európska diplomacia prestala zaoberať len sama sebou a začala sa konečne sústreďovať na dosahovanie konkrétnych cieľov a výsledkov v rámci svojej činnosti. Tvrdí to europoslankyňa Monika Flašíková Beňová vo svojom stanovisku.


Situácia okolo Islamského štátu, ale aj pretrvávajúce napätie vo východnej časti Ukrajiny si vyžadujú jednoznačné postoje a riešenia zo strany európskej diplomatickej služby. „Nástup jej novej šéfky Frederici Mogheriniovej bol spájaný s veľkými očakávaniami. Za uplynulé mesiace sme však nepočuli o žiadnych konkrétnych návrhoch týkajúcich sa existujúcich problémov,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Flašíková Beňová. 

Žalostná udalosť z Francúzska je podľa nej len smutným potvrdením obáv týkajúcich sa ohrozenia vnútornej bezpečnosti EÚ, po návrate niektorých bojovníkov Islamského štátu naspäť na jej územie. „Zatiaľ sme svedkami len prázdnych návrhov rezolúcií, ktoré svojou neurčitosťou vytvárajú ďalší priestor pre nárast extrémizmu,“ zdôraznila europoslankyňa.

Rovnako je to aj v prípade Ukrajiny. Okrem modelu sankcií, ktoré sú v mnohom namierené proti bežným ľuďom, ich zamestnávaniu a dlho očakávanému ekonomickému rastu, neprichádzajú európski diplomati s ničím novým. „Navyše sa zdá, že vďaka ich pretrvávajúcej pomalosti a neobratnosti nedokážu zabrániť vzniku tzv. zamrznutého konfliktu. Ak sa tak stane, zo skúsenosti z iných regiónov vieme, že situácia na Ukrajine zostane v stave „nevyriešenia“ na naozaj veľmi dlhé obdobie,“ uzavrela poslankyňa.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články