Šéf národniarov Danko spomína na vojenské Vianoce: V kasárňach nám chýbal čerstvý chlieb! | Topky.sk

Štvrtok, 23. máj 2019. Meniny má Želmíra, zajtra Ela.

Šéf národniarov Danko spomína na vojenské Vianoce: V kasárňach nám chýbal čerstvý chlieb!

Vianoce nie sú len o darčekoch a o stromčeku.
Vianoce nie sú len o darčekoch a o stromčeku.
Zdroj: SNS
23.12.2014 18:00

BRATISLAVA - Andrej Danko si zaspomínal na staré dobré časy na vojne. Zažil tam aj Vianoce. Podľa neho by vojna dnes mladým mužom prospela. Spoločnosť sa predemokratizovala a to je na škodu.


Až keď je mladý človek cez Vianoce mimo domova, uvedomí si, že Vianoce nie sú len o darčekoch a o stromčeku, ale že je to oveľa viac. "Mne sa to stalo, keď som bol na základnej vojenskej službe. Po skončení vysokej školy som absolvoval ročnú vojenskú základnú službu a ten iný rozmer Vianoc som si v kasárňach uvedomil nielen preto, že mi chýbala mamina štedrovečerná kapustnica a napriek tomu, že som mal už len desať dní do civilu," zaspomínal si na vianočné sviatky počas základnej služby predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko.

Vianoce nie sú len
Zdroj: SNS

"Štedrovečerné menu bolo na kasárenské pomery chutné, ale predsa len nám chýbal domáci chlieb. Ten, čo sme dostávali, bol často aj starý," pokračuje v spomienkach na vianočné časy na vojne.

Vianoce nie sú len
Zdroj: SNS

Službu vraj počas sviatkov vtedy nemal. "Na tom metri, ktorý sme odstrihávali, som mal už len desať centimetrov. A každý, kto bol na vojne, vie, že tí, čo idú čoskoro do civilu, ´mazáci´ už služby nedostávajú, to schytali vždy ´myši´, čiže nováčikova," pripomína kasárenskú hierarchiu predseda národniarov, ktorý absolvoval mesiac  vojenčiny na Sliači, mesiac v Novom Meste nad Váhom a desať mesiacov v Bratislave.

Vianoce nie sú len
Zdroj: SNS

Napriek všetkému si však myslí, že základná vojenská služba žiadnemu mladému mužovi nezaškodí. "Veľa chlapov povie, že ich vojenčina vyformovala, naučila disciplíne, mnohých istým návykom, naučila ich správať sa v mnohých hraničných situáciách. Určite by sa to mladým mužom zišlo aj dnes, pretože spoločnosť je až príliš predemokratizovaná a aj to je niekedy na škodu," myslí si predseda SNS. Nebránil by sa tomu, aby sa opäť zaviedla aspoň niekoľkomesačná vojenská služba.

Vianoce nie sú len
Zdroj: SNS

"Aj preto, lebo naša armáda nie je obranyschopná v žiadnej oblasti a máme pomaly viac len ohviezdičkovaných dôstojníkov, než bojaschopných vojakov. Toto bude určite jedna z našich tém v budúcom období," uzatvára šéf národniarov Andrej Danko.

Vianoce nie sú len
Zdroj: SNS


Galéria

Vianoce nie sú len Vianoce nie sú len Vianoce nie sú len Vianoce nie sú len Vianoce nie sú len Vianoce nie sú len

Nástroje k článkuZDROJ: topky
FOTO: Topky

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články