Štvrtok, 27. január 2022. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Maďarskí socialisti kritizujú: Je neprijateľné, aby sa náš veľvyslanec stretol s Kotlebom!

Marian KotlebaGaléria fotiek (1)
Marian Kotleba
Zdroj: SITA

BUDAPEŠŤ/BRATISLAVA - Predseda Maďarskej socialistickej strany (MSZP) a kandidát bloku Zomknutie na post premiéra Attila Mesterházy dnes ostro kritizoval veľvyslanca Maďarska na Slovensku Csabu Balogha za jeho štvrtkovú schôdzku s predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja (BSK) Marianom Kotlebom.


Podľa agentúry MTI Mesterházy povedal, že je neprijateľné, aby sa maďarský veľvyslanec stretol a rokoval s "politikom, ktorý je otvorene proti Maďarom, Rómom a je zástancom fašistických myšlienok".

Predseda MSZP vo vyhlásení uviedol, že maďarský minister zahraničných vecí János Martonyi by mal dať jasnú odpoveď, či Balogh vopred konzultoval tento krok s rezortom diplomacie a či šéf diplomacie o schôdzke vedel. Mal by tiež povedať, aké dôsledky bude mať stretnutie, ktoré uráža pocity a záujmy Maďarov žijúcich na Slovensku.

Maďarské ministerstvo zahraničných vecí dnes v reakcii uviedlo, že veľvyslanec v SR rokuje so všetkými predsedami samosprávnych krajov, preto sa stretol aj s Kotlebom. S predsedom BSK hovoril Balogh o problémoch susediacich regiónov Maďarska a Slovenska, o možnostiach vzájomnej cezhraničnej spolupráce, ako aj o otázkach integrácie Rómov do spoločnosti.

ZDROJ: TASR/FOTO: SITA Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články