Časť opozície vyzýva Fica, nech vysvetlí kauzu predaja emisií | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Opozícia vyzýva Fica, aby vysvetlil kauzu predaja emisií

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA
07.02.2014 11:36

BRATISLAVA – Trojica opozičných poslancov vyzvala premiéra a kandidáta na prezidenta Roberta Fica (Smer-SD), aby odpovedal na otázku, či vedel alebo nevedel vopred o pripravovanom podvode pri predaji emisií. Ľubomír Galko (SaS), Richard Vašečka a Branislav Škripek (obaja OĽaNO) tak spravili na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR.


"Je mimoriadne zneisťujúce vôbec uvažovať nad tým, že by prezidentský kandidát a premiér Robert Fico naozaj dopredu vedel o tom, že je pripravovaný obchod, ktorý poškodí našu krajinu o ťažké milióny," zdôraznil Škripek.

Poslanci sa odvolávali na informácie denníka Sme, ktorý dnes uviedol, že existuje spravodajská informácia, ktorou bol vtedajší premiér Fico Slovenskou informačnou službou (SIS) vopred informovaný o tom, že sa tento podvod pripravuje. "Chcem z tohto miesta vyzvať Roberta Fica, aby jednoznačne potvrdil alebo vyvrátil túto informáciu," vyhlásil Galko.

Poslanec Škripek zároveň ako člen osobitného kontrolného výboru na činnosť SIS avizoval, že požiada o zvolanie mimoriadneho výboru. Na ňom vyzve riaditeľa SIS, aby celú vec vysvetlil. V prípade, že sa tieto informácie potvrdia, Richard Vašečka chce iniciovať zvolanie branno-bezpečnostného výboru. "Pretože naozaj nepotrebujeme prezidenta ani kandidáta na prezidenta, ktorí môžu byť vydierateľní," odôvodnil Vašečka.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články