Predsedom klubu by mal byť Frešo, považuje to však len za dočasné riešenie | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Predsedom klubu by mal byť Frešo, považuje to však len za dočasné riešenie

Pavol Frešo
Pavol Frešo
Zdroj: SITA
03.01.2014 08:33

BRATISLAVA – V SDKÚ-DS sa ozývajú hlasy, že predsedom poslaneckého klubu SDKÚ-DS by mal byť šéf strany Pavol Frešo. Zdôvodňujú to tým, že klub treba po decembrovom odchode trojice poslancov NR SR zo strany stabilizovať.


„To, čo počujete v kuloároch, ja som nepočul, na ústrednej rade to nezaznelo priamo,“ povedal Frešo v rozhovore. Podľa neho je to otázka, ako sa rozhodnú v klube. „Ja som za to, keby to malo byť, tak nie ako trvalé riešenie. To znamená nejaké prechodné, konsolidačné obdobie,“ uviedol Frešo s tým, že funkcie predsedu strany a predsedu poslaneckého klubu by sa mali rozdeliť medzi viacerých ľudí. Zároveň však dodal, že poslanecký klub treba stabilizovať.

Poslanci Národnej rady SR Lucia Žitňanská, Miroslav Beblavý a Magdaléna Vášáryová vystúpili vlani v decembri zo strany aj z poslaneckého klubu SDKÚ-DS. Žitňanská bola predsedníčkou klubu. V parlamente bude trojica poslancov pôsobiť ako nezaradení poslanci. Klub dočasne vedie jeho podpredseda Ivan Štefanec. Zostalo v ňom osem poslancov, čo je najnižší povolený počet pre vznik a existenciu klubu. 

V parlamente je v súčasnosti 19 nezaradených poslancov. V tomto volebnom období neprišli o poslancov len dva kluby, a to Smeru-SD a strany Most-Híd. Nezaradenými poslancami sa stali aj poslanci, ktorí zostali v SaS, ale bolo ich menej ako osem a preto ich klub zanikol 8. októbra 2013 po novele rokovacieho poriadku. Zatiaľ traja poslanci opustili klub KDH, dvaja OĽaNO, traja SDKÚ-DS, piati poslanci odišli z klubu SaS, po ktorom nasledoval zánik poslaneckého klubu. V poslaneckom klube Smeru-SD je dnes združených 83 poslancov, v klube KDH 13, OĽaNO 14, Mosta-Híd 13 a SDKÚ-DS osem. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články