Trnka už nebude pre kauzu Glance House prokurátorom | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Trnka už nebude pre kauzu Glance House prokurátorom

Dobroslav Trnka
Dobroslav Trnka
Zdroj: SITA
29.11.2013 17:02

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia zložená z piatich prokurátorov dnes rozhodla, že Dobroslav Trnka už nebude prokurátorom.


Informuje o tom portál hnonline.sk. Najprísnejší možný disciplinárny trest mu uložila za list z mája 2012, ktorým ako zastupujúci generálny prokurátor umožnil odblokovanie bytového domu v Bernolákove. Ten predtým zablokoval Úrad špeciálnej prokuratúry. Trnka podľa hnonline.sk vyhlásil, že sa proti rozhodnutiu odvolá. O odvolaní bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Glance House postavila developerská spoločnosť Axton Roberta Č.. Ide o bytový dom v Bernolákove. Spoločníčka Róberta Č. Jana Šlachtová na neho dala trestné oznámenie, na základe ktorého ho obvinili z podvodu a porušenia povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Ako pripomína portál hnonline.sk, pre spory sa klienti nemôžu dostať k svojim bytom, špeciálna prokuratúra totiž pre vyšetrovanie nehnuteľnosť zablokovala. Námestník generálnej prokuratúry Dobroslav Trnka podpísal Šlachtovej vyrozumenie, že súhlasí s prevodom nehnuteľnosti.

Kataster budovu previedol na Šlachtovú, následne sa dostala k firme Gapeja, ktorá patrí Štefanovi Ághovi a je v konkurze. Podnikateľ a Trnkov známy Marián Kočner podľa portálu odkúpil od banky, ktorá výstavbu financovala, pohľadávku, a chystá sa byty predať v dražbe.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články