°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Harabin: Lipšic mal reálnu moc, aby vyšetril veľké kauzy

Štefan Harabin
Štefan Harabin
18.06.2013 18:37

BRATISLAVA - Predseda Najvyššieho súdu Slovenskej republiky (NS) Štefan Harabin dnes opätovne vyzval poslanca Daniela Lipšica, aby predložil toľkokrát sľubované dôkazy o jeho údajnom priateľstve s drogovým dílerom Bakim Sadikim.


"Okrem podvrhu pán Lipšic iba opakuje svoje neustále klamstvá a nepredložil, dokonca ani po výzve súdu, žiadne dôkazy," uviedol Harabin na margo dnešného Lipšicovho vyjadrenia na jeho osobu  v Národnej rade SR. Generálna prokuratúra SR pritom v súdnom spore s Harabinom nikdy nepotvrdila existenciu telefonátu, ani nepredložila na výzvu súdu jeho prepis.

Podľa Harabina mal Lipšic počas 15 rokov na vysokých postoch v politike - podpredseda vlády Slovenskej republiky, minister spravodlivosti a naposledy minister vnútra, v rukách reálnu politickú a výkonnú moc, aby vyšetril všetky veľké kauzy.

Namiesto toho, podľa predsedu NS údajne zneužíval funkcie na svoj prospech – nezákonná justičná skúška, kontakty na kontroverzných právnikov s prepojením na organizovaný zločin, zatiaľ nevysvetlené kontakty na albánsku mafiu, predražené tendre a nákupy. "Preto zrejme zámerne nič nevyšetril, lebo sa bál, aby sa nešetrilo to, že si zobral zo štátnych prostriedkov 2,4 milióna korún na súkromno-politický prieskum svojej osoby," dodal na záver Harabin.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články