Pollák: V Rómoch treba vidieť potenciál, inak sa problémy prehĺbia | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Pollák: V Rómoch treba vidieť potenciál, inak sa problémy prehĺbia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.06.2013 18:50

BRATISLAVA - Dnešné premiérove slová potvrdzujú, že nezamestnanosť Rómov je pre Slovensko veľkým problémom. Vyhlásil to splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák, ktorý takto reaguje na premiérovo vystúpenie na diskusnom fóre s českým premiérom Petrom Nečasom HNClubu.


Fico povedal, že štatistiky nezamestnanosti u nás výrazne skresľujú Rómovia, pre ktorých sa ťažko hľadá práca a ktorí sú ťažko rekvalifikovateľní. "Pevne verím, že negatívne dopady tohto problému na celú našu spoločnosť primajú vládu SR, aby sa správala zodpovedne a podporila opatrenia, ktoré zabezpečia, aby sa Rómovia čo najskôr dostali na pracovný trh," komentuje Ficovo vyjadrenie Pollák.

Splnomocnenec je presvedčený, že zapojenie Rómov do pracovného trhu prospeje slovenskej ekonomike. "V Rómoch treba vidieť potenciál, ktorý ak nevyužijeme, tak sa problémy napríklad v dôchodkovom systéme budú len prehlbovať," hovorí Pollák.

Dodáva, že nezamestnanosť Rómov u nás je výsledkom zlyhania politikov. Pollák navrhuje, aby sa prijali také opatrenia, prostredníctvom ktorých by napríklad obce zaangažovali Rómov do pretvárania rómskych osád. "V súčasnosti tiež rokujeme s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR o vytvorení špeciálneho trhu práce, ktorý umožní ľuďom pracovať za nižšiu mzdu ako je minimálna mzda, ale vyššiu ako je sociálna dávka," povedal


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články