Droba šokoval v štúdiu RTVS: Na priamy prenos si priniesol borovičku! | Topky.sk

Streda, 20. marec 2019. Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav.

Droba šokoval v štúdiu RTVS: Na priamy prenos si priniesol borovičku!

V štúdiu RTVS demonštroval poslanec hrozbu legálnych drôg
V štúdiu RTVS demonštroval poslanec hrozbu legálnych drôg
Zdroj: Topky.sk
29.06.2012 08:39

BRATISLAVA - Fľaša borovičky a balíček cigariet. Takéto rekvizity použil poslanec Droba v priamom prenose v diskusii o dekriminalizácii marihuany. Chcel nimi demonštrovať, že sú návykové a pre spoločnosť viac nebezpečné ako marihuana.


Poslanec bojuje za osobné slobody. Ukázalo sa to v diskusii vo verejnoprávnej televízii RTVS. V priamom prenose totiž poslanec za SaS Juraj Droba vytiahol fľašu borovičky a škatuľku cigariet a položil ich na stôl. Počas celej diskusie obhajoval dekriminalizáciu marihuany a tvrdil, že závislosť na alkohole alebo tabaku je spoločensky ešte nebezpenejšia ako marihuana. "Na týchto dvoch rekvizitách som chcel poukázať, že spoločenský dopad cigariet a alkoholu je negatívnejší," vysvetlil nám Droba.

Droba šokoval v štúdiu
Zdroj: Topky.sk


Nápad s kontroverznými rekvizitami nevyšiel z jeho hlavy. „Vnukol mi ho jeden z mojich známych," priznáva. Podľa vlastných slov ich kúpil špeciálne pre toto vysielanie. „Kúpil som ich špeciálne pre túto príležitosť a upravil nálepkami tak, aby som neporušil zákon o reklame," povedal nám poslanec. Rekvizity okrem vysielania údajne nijak nepoužil. „Zatiaľ ich vozím v mojom skútri," dodal.

Paradoxné pritom je, že sám poslanec Droba je spoločníkom vo firme, ktorá vyrába luxusnú slovenskú vodku Double Cross a predáva ju v USA. "Nemyslím si , že idem proti svojej firme, len upozorňujem na to, že alkohol je tiež návykový a môže škodiť. myslím si, že sa dá piť aj s mierou. podobne ako je to aj pri marihuane," vysvetlil liberál.


Galéria

V štúdiu RTVS demonštroval

Nástroje k článkuZDROJ: topky
FOTO: RTVS

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články