°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Rozhodnuté: Sulík zostáva na čele strany, podporilo ho 75% delegátov!

Republiková rada strany SaS
Republiková rada strany SaS
29.04.2012 14:00

BRATISLAVA – Predsedu SaS Richarda Sulíka pri sobotnom tajnom hlasovaní vo funkcii potvrdilo sto členov strany, teda tri štvrtiny delegátov kongresu strany. Strana SaS má približne 270 členov. O vyjadrenie dôvery požiadal sám Sulík vzhľadom na slabý výsledok vo voľbách a aj medializáciu v súvislosti s kauzou Sasanka.


„Je dôležité, aby som vedel, že členská základňa stojí za mnou. Potešilo ma a padlo mi dobre, že 75 percent členov sa na kongrese vyjadrilo za moje ďalšie pokračovanie vo funkcii,“ povedal Sulík v nedeľu na tlačovej besede po skončení kongresu. V strane podľa Sulíka nepanujú na všetky otázky rovnaké názory, považuje to za legitímne a prospešné. „Keď je dovolené myslieť, musí byť dovolené zamýšľať sa aj nad tým, či stranu vedie správna osoba,“ podotkol.

Sulík pripustil, že parlamentné voľby pre stranu nedopadli dobre. „Netreba si nič nahovárať, napriek špinavej kampani menej ako 6 percent nie je úspech,“ povedal. Vzápätí zdôraznil, že SaS je mladá strana a má všetky predpoklady, aby na politickej scéne zaujala pevné miesto. Najhodnotnejším kapitálom strany sú podľa predsedu jej hodnoty, česť a členská základňa.

Kongres v nedeľu zároveň zvolil troch nových členov Republikovej rady SaS – Juraj Miškov bol do nej zvolený opakovane, naopak Martin Poliačik túto funkciu neobhájil. Ďalšími zvolenými členmi republikovej rady sa stali Marián Viskupič a Ľuboš Dojčan. Najbližšou úlohou republikovej rady bude voľba podpredsedu strany za Jozefa Mihála, ktorý sa tejto funkcie vzdal, aby do nej kandidoval opäť.

Liberáli schválili novú víziu a misiu strany. Víziou, ku ktorej sa chcú blížiť sú „slobodní ľudia v dobre spravovanej krajine“, misiou SaS sa stala „ambícia zvyšovať a brániť osobnú a ekonomickú slobodu človeka“. V najbližších mesiacoch sa strana bude sústrediť na zvyšovanie počtu členov, podľa Sulíka treba posilniť najmä regionálne štruktúry a dobre sa pripraviť na voľby do orgánov samosprávnych krajov. Dodal však, že strana nezľaví z nárokov na kvalitu členov strany.

Dvojdňový kongres SaS sa konal za zatvorenými dverami, médiá boli pozvané len na záverečný Sulíkov prejav a následnú tlačovú besedu. SaS vo voľbách získala 5,88 percenta hlasov a je prvou parlamentnou stranou, ktorej najvyšší orgán po voľbách zasadol.


Galéria

Republiková rada strany SaS Republiková rada strany SaS Republiková rada strany SaS

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články