°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Festival na podporu ohrozenej kultúry: Robotníci, ktorým nikto netlieska

Zdroj: Festival ŽIJEME TU S VAMI
23.09.2020 20:00

Festival ŽIJEME TU S VAMI sa uskutoční vo štvrtok 24. septembra 2020 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave od 15.00 ako iniciatíva na podporu „robotníkov kultúry“, ktorým nikto netlieska. Podporiť osvetľovačov, zvukárov, technikov, kulisárov, korektorov, produkčných, kostymérov, vizážistov, šepkárov, helperov a množstvo ďalších dôležitých ľudí, bez ktorých by nevznikali koncerty, predstavenia a iné kultúrne podujatia môže každý, kto chápe dôležitosť kultúry pre život jednotlivca či krajiny.


Organizátorom podujatia je režisér Nikita Slovák so svojimi spolupracovníkmi: „Chceme upozorniť na problémy "robotníkov kultúry", bez ktorých by sme nespoznali ani hviezdy na pódiách. Nevidíme ich v televízii, ale rovnako ako všetci ostatní, aj oni platia účty a živia rodiny. Všetci účinkujúci vystupujú bez honoráru. Aj preto si vážim väčšinu umelcov, lebo viem, koľko robia pre charitu a často nezištne podporujú aj moje dobročinné aktivity. Príďte nás a hlavne ich podporiť a doneste si rúška. Žijeme tu s vami…“

Na námestí  vystúpi plejáda skvelých umelcov, medzi nimi Zuzana Mikulcová, Lomnické Čháve, Pán Stanislav a Raketa, Spievankovo, Rado Tariška, Peter Lipa, Le Payaco, hviezdy Novej scény a mnohí iní.  Okrem účinkujúcich spevákov, hudobných zoskupení a tanečníkov sa verejnosti prihovoria aj slovenskí herci, aby aj oni poďakovali všetkým tým, ktorí sú súčasťou kultúry. Všetci spoločne robia náš život krajším, lebo kultúra je taká.

Festival na podporu ohrozenej
Zdroj: Festival ŽIJEME TU S VAMI

Prvé dve hodiny Festivalu ŽIJEME TU S VAMI sú venované detskému programu. Mimo programu na pódiu je pre deti pripravená aj skvelá Ria Pontikis, ktorá na  ich tvárach vykúzli kresby a premení ich na kvety, zvieratá alebo rozprávkové postavičky.

Rozhodli sme sa podporiť kultúru a šport, oblasti, ktoré sú koronakrízou zasiahnuté najviac v spoločnosti. V spolupráci s predpredaj.sk chceme pomáhať umelcom aj športovcom, bay toto ťažké obdobie zvládli. Radi by ste ich podporili aj vy, napíšte nám na tipy@topky.sk, predmet správy Za kultúru a šport.

Festival na podporu ohrozenej

Vstup na festival je zadarmo. Budú dodržané všetky opatrenia, ktoré súvisia s aktuálnou situáciou Covid-19, vrátane kontroly správneho nasadenia rúška. Viac informácii je k dispozícii na FB akcie.

Kontakt pre médiá: Vladimíra Pôbišová, vladimira.pobisova@gmail.com, +421 903 616 383

Program: Festival  ŽIJEME TU S VAMI

Festival na podporu ohrozenej


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články