°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

NAKA preveruje majetky Kaliňáka a Počiatka: Je za tým biznis s Bašternákom

Ladislav Bašternák
Ladislav Bašternák
Zdroj: Jan Zemiar
07.12.2017 13:59

BRATISLAVA - Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonáva operatívne preverovanie vo veci majetkových pomerov osôb spájaných s kauzou podnikateľa Ladislava Bašternáka.


"Národná jednotka finančnej polície NAKA Prezídia Policajného zboru vykonáva operatívne preverovanie uvedených skutočností," uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. Ďalej zdôraznil, že podľa zákona o Policajnom zbore je operatívno-pátracia činnosť systém spravidla utajených spravodajských opatrení vykonávaných Policajným zborom na účely predchádzania, zamedzovania, odhaľovania a dokumentovania trestnej činnosti a zisťovania jej páchateľov, zabezpečovania ochrany určených osôb a strážených objektov, technicky chránených objektov, zabezpečovania a poskytovania ochrany a pomoci ohrozenému svedkovi a chránenému svedkovi, ochrany štátnej hranice a vypátrania osôb a vecí. "Vzhľadom na vyššie uvedené nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodal. O záležitosti ako prvý informoval Denník N.

Denník už v stredu zverejnil, že Generálna prokuratúra SR nariadila vykonať kompletné majetkové profily ministra vnútra Roberta Kaliňáka, bývalého ministra dopravy a financií Jána Počiatka, podnikateľa Ladislava B. a advokáta Mareka T. Prokuratúra sa tak rozhodla spraviť pri preverovaní kauzy B. A. Haus, uviedol denník. V spomínanej firme kúpil minister vnútra Kaliňák v roku 2013 podiel. Opozícia tvrdila, že príliš lacno, čo považovali za formu úplatku za zastavenie vyšetrovania údajných daňových podvodov Ladislava B.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Jan Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články