Kauza miliónového maséra pokračuje! Podozrivé zmluvy vyšetruje kriminálka | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Kauza miliónového maséra pokračuje! Podozrivé zmluvy vyšetruje kriminálka

Pavol Kostka
Pavol Kostka
Zdroj: sieť
05.02.2016 14:33

BRATISLAVA - Národná kriminálna agentúra (NAKA) na základe vlastnej iniciatívy a medializovaných podozrení analyzuje všetky zmluvy uzatvorené Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP), vrátane zmlúv s klinikou Kostka.


Informovalo o tom oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru.„Meritórne bude o podozreniach rozhodnuté až po vykonaní dôsledných analýz a nevyhnutných úkonov trestného konania,“ uvádza sa v odpovedi pre TASR.#Sieť v utorok (2.2.) upozornila, že za vlády Roberta Fica (Smer-SD) sa mimoriadne začalo dariť lekárovi Pavlovi Kostkovi, ktorý na klinikách poskytuje masáže a rehabilitácie. Umožniť to mal špeciálny kód výkonu zdravotnej starostlivosti.Transparency International Slovensko zároveň zistila, že Kostkovci dostali peniaze aj z rezervy premiéra i eurofondov.

VšZP argumentovala, že unikátny kód pre Kliniku Kostka zazmluvnila ešte v roku 2011 za pôsobenia nominanta KDH Mariana Faktora, vlani ho zrušila.Faktor zase odkázal, že za to, ako sa z 10.000 eur mesačne zazmluvnených výkonov stalo 1,5 milióna eur ročne, zodpovedá iba Smer-SD. Majiteľ kliník P. Kostka kritiku #Siete odmietol a označil ju za predvolebnú kampaň.


Nástroje k článku



ZDROJ: TASR
FOTO: SIEŤ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články