°C

Sobota, 27. február 2021. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

Zoznámte sa so štvoricou cestných pirátov: FOTO Medzi nimi je aj 19-ročná pretekárka

Cestní piráti na slovenských cestách
Cestní piráti na slovenských cestách
Zdroj: FB/Polícia SR
23.01.2020 09:15

SLOVENSKO – Podaktorým šoférom sú predpisy totálne ukradnuté. Nielenže nedodržujú maximálnu dovolenú rýchlosť, oni ju výrazne prekračujú. Polícia sa preto s cestnými pirátmi nemazná. Posledným štyrom rozdala pokuty za stovky eur.


Tínedžerke ostali oči pre plač

Devätnásťročná vodička si v utorok (21. 1.) neustrážila rýchlosť na Sečovskej ulici v Košiciach. Podľa polície sa hnala rýchlosťou 113 km/h. Muži zákona jej na mieste uložili 800-eurovú pokutu. Keďže ju nezaplatila, zadržali jej vodičský preukaz. Ten sa jej vráti po tom, ako pokutu uhradí.

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR

Čítajte aj: Jeden kraj, traja cestní piráti: FOTO Posledný vyrukoval s poriadne smiešnou výhovorkou

Vodič si v poštovej schránke nájde prekvapenie

Košickí dopravní policajti ešte v piatok (17. 1.) na pravé poludnie zadokumentovali prekročenie rýchlosti o 61 km/h v mieste, kde je povolená maximálna rýchlosť 90 km/h. Bolo to na štátnej ceste I/16 medzi obcami Čečejovce a Moldava nad Bodvou. Polícia na svojej sociálnej sieti uviedla, že vec bude prejednaná ako správny delikt v rámci objektívnej zodpovednosti.

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR

Cestu v dedine si zamenil s diaľnicou

Extrémne nebezpečnú rýchlosť namerali galantskí policajti v obci Dolná Streda. Auto Audi S8 sa tadiaľ rútilo rýchlosťou 131 km/h. Vodič tak prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 81 km/h. „Zostáva nám rozum stáť nad takouto jazdou. Ako vodičovi vysvetliť, že v takejto rýchlosti sotva zareaguje na náhlu prekážku, nedajbože chodca alebo dieťa v kočíku,“ podotkli predstavitelia zákona. Tí súčasne uviedli, že vodiča čaká buď prejednanie priestupku pred správnym orgánom, alebo zaplatenie pokuty vo výške takmer 800 eur.

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR

Pretekárka v Bratislave

Počas uplynulého víkendu namerala policajná hliadka na Lamačskej ceste v Bratislave, v blízkosti obchodného centra, Hyundai Tuscon. Šoférka tohto vozidla v úseku, kde je povolená maximálna povolená rýchlosť 50 km/h, šla rýchlosťou 102 km/h. Policajti po zastavení vodičke uložili pokutu vo výške 250 eur.

Cestní piráti na slovenských
Zdroj: FB/Polícia SR

„Opätovne apelujeme na vodičov, aby jazdili bezpečne, plne sa venovali vedeniu vozidla, rýchlosť jazdy za každých okolností prispôsobili svojim schopnostiam a vlastnostiam motorových vozidiel,“ zdôraznili policajti.


Galéria

Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských Cestní piráti na slovenských

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články