Piatok, 21. január 2022. Meniny má Vincent, zajtra Zora, Zoran, Auróra.

Pokračuje pojednávanie v kauze prípravy vraždy Volzovej: Rusko a mafiáni znova pred súdom

Galéria fotiek (3)
Zdroj: SITA, TASR

BRATISLAVA - V piatok sa na pôde bratislavského Ústavu na výkon väzby a výkon trestov odňatia slobody uskutoční ďalšie pojednávanie v kauze údajnej objednávky vraždy podnikateľky Sylvie Volzovej. Okresný súd Bratislava II v tomto prípade naposledy pojednával koncom septembra minulého roka.


Pojednávanie sa malo uskutočniť aj v decembri, súd ho však zrušil pre zdravotné dôvody na strane predsedu senátu. V prípade čelia obžalobe bývalý riaditeľ televízie Markíza a obchodný partner Volzovej Pavol Rusko a tiež odsúdení členovia podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ.

Na pojednávanie sa dostavila
Galéria fotiek (3)
Zdroj: topky:Ján Zemiar, tasr

Podľa obžaloby Pavol Rusko v roku 1997 navštívil Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza - Slovakia na neho a potom ju odstránili. Rusko obvinenie odmieta.

Vo svojej výpovedi pred súdom v máji pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza - Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada. Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať na neho jej podiel a následne by ju zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa neho prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

VIDEO Arogantné vystupovanie Ruska a mrazivý odkaz Černáka: Volzová mala na súde slzy na krajíčku

Týmto je podľa neho vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval. Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ, zvaný Kýbel. Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby. Černák s Kaštanom, naopak, účasť na skutku pripustili, pričom Černák sa Volzovej na septembrovom pojednávaní aj ospravedlnil.

Viac o téme:
ZDROJ: SITA Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články