°C

Piatok, 3. apríl 2020. Meniny má Richard, zajtra Izidor.

Polícia pátra po Reném (31) a Martinovi (29) na FOTO: Majú ísť do väzby za drogovú činnosť

Polícia pátra
Polícia pátra
Zdroj: Topky.sk
16.01.2020 17:54

KEŽMAROK – Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po dvoch nezvestných mužoch, ktorí majú ísť do väzby za drogovú trestnú činnosť.


Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala o tom, že na 31-ročného Reného Schneidera z Kežmarku vydal krajský súd príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, ako aj za zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Hľadaný René Schneider
Zdroj: TASR - KR PZ v Prešove

„Menovaný sa môže skrývať u svojich známych, prípadne sa môže zdržiavať v ubytovniach alebo hoteloch. Vykonanými previerkami a opatreniami sa ho doposiaľ nepodarilo vypátrať,“ uviedla hovorkyňa s tým, že hľadaný je vysoký 176 až 180 centimetrov, atletickej postavy, má hnedé vlasy, vysoké čelo a modré oči. Polícia nepozná aktuálny opis jeho oblečenia. 

Polícia rovnako pátra po 29-ročnom Martinovi Pitoniakovi zo Spišskej Belej. Na neho taktiež vydal Krajský súd v Prešove príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

hľadaný Martin Pitoniak
Zdroj: TASR - KR PZ v Prešove

Polícia predpokladá, že by sa mohol rovnako skrývať u svojich známych, prípadne sa zdržiavať v ubytovacích zariadeniach. „Ani jeho sa vykonanými previerkami a opatreniami doposiaľ nepodarilo vypátrať. Hľadaný Martin je vysoký 171 až 175 centimetrov, strednej postavy, má hnedé vlasy, vysoké čelo a modré oči,“ doplnila Ligdayová. Polícii sa nepodarilo zistiť, čo mal na sebe naposledy oblečené, ani žiadne ďalšie zvláštne znamenia.  

„Akékoľvek poznatky k hľadaným mužom môže verejnosť oznámiť na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Kežmarku, na telefónnom čísle 0961 81 3371, respektíve na linku 158. Informácie môžu občania poskytnúť aj prostredníctvom facebookovej stránky Policajného zboru,“ dodala Ligdayová.


Galéria

Polícia pátra Hľadaný René Schneider hľadaný Martin Pitoniak

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články