°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

V Michalovciach chytili muža odsúdeného za vraždu: Pod vplyvom alkoholu mohol znovu vyčíňať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
03.01.2020 13:50

MICHALOVCE - Polícia v Michalovciach zadržala 31-ročného muža odsúdeného za vraždu z roku 2018, bol na úteku. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová s tým, že sudca ho vzal do väzby, počas ktorej sa očakáva vynesenie právoplatného rozsudku.


Podľa jej slov sa 23. decembra 2019 uskutočnilo odvolacie konanie na Krajskom súde v Košiciach, kde sa predpokladá vynesenie právoplatného rozsudku, a teda pravdepodobne okamžitý nástup obvineného na výkon trestu. „Tomáš Dž. sa prostredníctvom svojho obhajcu ospravedlnil formou 'PN-ky', ktorú sudca neuznal a nariadil jeho predvolanie. Tomáš sa dal na útek, čo spustilo pátrací proces po jeho osobe – sudca vydal ešte v ten deň príkaz na zatknutie,“ povedala.

Ako Bárdyová ďalej uviedla, keďže sa skrýval aj počas vianočných sviatkov a existovala reálna obava, že pod vplyvom alkoholu by mohol spáchať ďalší násilný skutok, prípad si 27. decembra 2019 prevzali cieľoví pátrači z Úradu kriminálnej polície PPZ, takzvaní lovci lebiek. V rovnaký deň ho aj zadržali.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články