Utorok, 31. január 2023. Meniny má Emil, zajtra Tatiana, Táňa.

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie voči Martinovi Daňovi a Rudolfovi Vaskému

Martin DaňoGaléria fotiek (1)
Martin Daňo
Zdroj: archív Martin Daňo

BRATISLAVA – Youtuberi Martin Daňo a Rudolf Vasky čelia obvineniu za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách.


Informovala o tom polícia na svojej sociálnej sieti.  „V prípade ďalších dvoch čiastkových útokov tohto prečinu bolo obvinenému M. D. vznesené obvinenie ako samostatnému páchateľovi a v prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania,“ napísali muži zákona.

Obvinení sa podľa vyšetrovateľa NAKA dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom počítačovej siete. „Následne vyšetrovateľ spojil na spoločné konanie k tejto trestnej veci aj niektoré ďalšie skutky obvineného M. D.,“ uviedla polícia.

Čítajte aj: MIMORIADNE Youtuberov Daňa a Vaského zadržala NAKA: Podozrenie z násilnej trestnej činnosti

Po piatkovom zadržaní oboch osôb a vykonaní potrebných procesných úkonov spracoval vyšetrovateľ podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby. „Vzhľadom na štádium vyšetrovania a prebiehajúce procesné úkony sa v súčasnosti nemôžeme bližšie vyjadrovať k obsahovej stránke stíhaných skutkov, ako ani k dôvodom navrhovaného väzobného stíhania obvinených,“ uzavrela polícia.  

O prípadnom väzobnom stíhaní dvojice bude rozhodovať sudca Okresného súdu (OS) Bratislava I.

To, že na OS bol podaný návrh na vzatie dvojice do väzby, v nedeľu pre TASR potvrdil hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. Sudca pre prípravné konanie až po naštudovaní veci bude rozhodovať o väzobnom stíhaní. Sudca pravdepodobne bude rozhodovať o väzbe už v nedeľu či najneskoršie v pondelok (16. 12.).

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články