Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Mladíci, ktorí zaútočili na pár v MHD, skončili pred súdom: Pojednávanie však prerušili

Stanislav G.
Stanislav G.
Zdroj: Facebook/S.G.
13.11.2019 15:05

BRATISLAVA - Okresný súd (OS) Bratislava IV v stredu prerušil prvé hlavné pojednávanie s dvojicou mladíkov Ondrejom Á. a Stanislavom G., ktorí mali 22. mája vo večerných hodinách napadnúť v bratislavskej MHD manželský pár.


"OS Bratislava IV prerušil hlavné pojednávanie do 20. novembra, na ktoré boli súdom predvolaní šiesti svedkovia," informoval o tom hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. V stredu sa v tejto veci pojednávalo po prvý raz, keď súd vypočul oboch obžalovaných a jedného svedka. Jeden z mladíkov, ako píše Sme.sk, sa v stredu počas procesu k činu priznal. Ondrej Á. a Stanislav G. sú vo väzbe už od začiatku júna, teda vo štvrtok ich na proces eskortovali. Obvinení sú zo zločinu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva, ale aj jednotlivo pre prečin vydierania a nebezpečného vyhrážania.

Útočníci z bratislavskej MHD

Mladíci mali 22. mája večer v autobuse linky 83 medzi zastávkami SAV a Damborského v Bratislave fyzicky a verbálne napadnúť manželský pár vo veku 50 a 52 rokov, ktorý ich upozornil na hlučné a neslušné správanie. "Zatiaľ, čo prvý z dvoch obvinených zavretými päsťami niekoľkokrát udrel oboch manželov a jednému z nich tým spôsobil ťažké zranenia v oblasti hlavy, druhý obvinený sa následne začal so zdvihnutými rukami manželom vyhrážať zabitím," spresnila polícia. Po vystúpení z vozidla MHD mali obaja obvinení mladíci v blízkosti manželov uviesť, že ak pôjdu na políciu, tak ich zabijú. Výtržníci spôsobili manželom rôzne zranenia a zlomeniny v oblasti tváre. Za toto konanie boli obvinení za trestné činy ublíženia na zdraví, vydierania, nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. V rámci vyšetrovania sa polícii prihlásili svedkovia, ktorí pomohli k objasneniu incidentu.


Galéria

Stanislav G. Útočníci z bratislavskej MHD

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články