Polícia obvinila dvoch mladíkov z lúpeže: Vypýtali si drobné, potom prišli na rad päste | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Polícia obvinila dvoch mladíkov z lúpeže: Vypýtali si drobné, potom prišli na rad päste

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.10.2019 13:50

PREŠOV – Polícia obvinila dvoch mladíkov z východného Slovenska zo zločinu lúpeže. Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, 10. októbra večer na Hlavnej ulici v Prešove mali prepadnúť troch ľudí. Išlo o 17-ročného mladíka z obce Priekopa, 17-ročného Medzilaborčana a 18-ročné dievča z obce Fričkovce.


"Útočníci si od spomínaných chlapcov a dievčaťa vypýtali drobné mince a chceli vidieť peňaženky poškodených. Po odmietnutí útočníci pritvrdili, prišli na rad rany päsťami. Ranu päsťou dostali všetci z napadnutých. Útok, ako aj následný pád na zem spôsobili, že mladí ľudia utrpeli viaceré zranenia, ako zlomeninu nosa, krvácanie a pomliaždeniny. Obaja útočníci podozriví zo spáchania tohto skutku boli políciou zadržaní a obvinení zo zločinu lúpeže. Ide o 20-ročného muža z obce Sokoľany, momentálne bývajúceho v Prešove, a 14-ročného chlapca z obce Svinia," uviedla Ligdayová.

Obaja obvinení boli podľa jej slov umiestnení do cely policajného zaistenia. "Vyšetrovateľ na oboch spracoval podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie. Zákon pri tomto zločine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov, v prípade mladistvého ide o polovičnú trestnú sadzbu," dodala Ligdayová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články