Hasiči v plnom nasadení: FOTO Požiar autobus MHD v Košiciach, dvaja vodiči sú v nemocnici | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Hasiči v plnom nasadení: FOTO Požiar autobus MHD v Košiciach, dvaja vodiči sú v nemocnici

Zdroj: TASR - František Iván
08.10.2019 16:25

KOŠICE - Po požiari autobusu mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Košiciach podstupujú dvaja vodiči vyšetrenia v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach (UNLP). Potvrdila to hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková s tým, že sa nadýchali splodín horenia. Príčina požiaru ani škody zatiaľ nie sú známe, hasiči zasahovali na mieste približne dve hodiny. Uzávierka cesty pre požiar spôsobila aj dopravné zápchy.


Ako predtým uviedol Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), muži sa snažili uhasiť plamene hasiacimi prístrojmi. „Počas státia na križovatke ulíc Watsonova a Boženy Nemcovej došlo k požiaru v motorovej časti autobusu, ktorý sa následne rýchlo rozšíril do interiéru. Cestujúci stihli včas bezpečne vystúpiť,“ uviedol riaditeľ riadenia dopravy DPMK Roman Danko s tým, že cena takéhoto autobusu je okolo 230.000 eur. „Po požiari je neopraviteľný,“ dodal. Podľa jeho slov bol vyrobený približne pred 15 rokmi a je to jeden z najstarších autobusov vo vozovom parku DPMK.

Hasiči v plnom nasadení:
Zdroj: TASR - František Iván

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) uviedol, že zásah trval asi dve hodiny, na mieste bolo desať príslušníkov HaZZ. Príčina požiaru ani škody podľa jeho slov zatiaľ nie sú známe.

Hasiči v plnom nasadení:
Zdroj: TASR - František Iván

Ako spresnila hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová, k požiaru došlo v utorok okolo 14.48 h na zastávke Botanická záhrada, išlo o linku č. 55. Na miesto boli privolané všetky záchranné zložky. „Príčina požiaru sa vyšetruje, preto ďalšie informácie v tejto chvíli nevieme poskytnúť,“ uzavrela.

Hasiči v plnom nasadení:
Zdroj: TASR - František Iván


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články