VIDEO Stovky expertov na forenzné vedy v Bratislave: Odtlačky prstov sa dajú získať aj z odpálenej bomby | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

VIDEO Stovky expertov na forenzné vedy v Bratislave: Odtlačky prstov sa dajú získať aj z odpálenej bomby

Súčasťou podujatia bola aj prezentácia prístrojovej techniky, produktov a zariadení majúcich vzťah k forenzným vedám, kriminalistike a bezpečnostnej problematike.
Súčasťou podujatia bola aj prezentácia prístrojovej techniky, produktov a zariadení majúcich vzťah k forenzným vedám, kriminalistike a bezpečnostnej problematike.
Zdroj: Topky/Maarty
29.09.2019 14:36

BRATISLAVA - Milovníci televíznych seriálov majú často pocit, že vyšetriť a objasniť zločin je až príliš jednoduché. Stačí jeden šikovný expert "na všetko" a páchateľ skončí zahanbene za mrežami. Prax je však o niečo zložitejšia. Na usvedčení zločinca pracujú desiatky aj stovky ľudí, ktorí sa musia neraz sústrediť na detaily, ktoré by verejnosti ani nenapadli.


V hlavnom meste sa uplynulý týždeň stretlo viac ako 150 znalcov a expertov z 23 krajín sveta. Zastupovali forenzné ústavy a organizácie zaoberajúce sa forenznými vedami. Nechýbali ani profesionáli z Interpolu. To všetko v rámci Medzinárodného sympózia forenzných vied, ktoré sa uskutočnilo od 24. do 27. septembra.

Súčasťou podujatia bola aj
Zdroj: Topky/Maarty

Súčasťou podujatia bola aj prezentácia prístrojovej techniky, produktov a zariadení majúcich vzťah k forenzným vedám, kriminalistike a bezpečnostnej problematike. Ako vysvetlil Ondrej Laciak, riaditeľ Kriminalistického a expertízneho ústavu, ide o investície za stovky miliónov eur. U nás na Slovensku ich však zatiaľ nenájdete. 

Viac o tom, v čom je práca forenzných technikov iná ako na televíznych obrazovkách, aké bezpečnostné systémy nás sledujú, ale aj o konkrétnych technologických novinkách, sa dozviete vo videu.

Výmena informácií a skúseností

Tohtoročné sympózium bolo súčasťou projektu „Zvyšovanie odbornej spôsobilosti pracovníkov forenzného ústavu v oblasti forenzných vied“, ktorý je realizovaný s finančnou podporou fondu pre vnútornú bezpečnosť (Internal Security Fund).

Súčasťou podujatia bola aj
Zdroj: Topky/Maarty

Experti si v rámci podujatia vymieňali informácie a svoje skúsenosti aj v rôznych oblastiach kriminalistiky. "Program sympózia prináša nové poznatky všetkým, ktorí sa podieľajú na vyšetrovaní trestnej činnosti, poprípade zabezpečujú vzdelávanie v tejto oblasti," uviedol v tlačovej správe hovorca Prezídia PZ Michal Slivka. Prednášky si vypočuli tiež policajti a zamestnanci ministerstva vnútra SR. 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články