°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Tragédia v obci Liptovská Teplička: FOTO Chlapec spadol zo stromu, pri páde sa napichol na kôl

Do obce prišli hasiči zo širšieho okolia.
Do obce prišli hasiči zo širšieho okolia.
Zdroj: reprofoto tv joj
14.09.2019 19:10

LIPTOVSKÁ TEPLIČKA - V obci Liptovská Teplička pri meste Poprad malo dnes dôjsť k mimoriadne tragickej udalosti. Ide o chlapca, ktorý mal pri páde zo stromu spadnúť na oplotenie tak nešťastne, že sa napichol na jednu z kovových častí.


O nešťastnej nehode informoval portál Noviny.sk. Chlapec sa mal pri páde zo stromu ťažko zraniť. Napichnúť sa mal na kovovú časť plota v bedrovej časti tela.

Tragédia v obci Liptovská
Zdroj: reprofoto tv joj

Po príchode hasičov museli celý plot dokonca rozrezať, aby bolo fyzicky možné chlapca odovzdať záchranárom. Zranený chlapec mal byť následne prevezený vrtuľníkom do jednej z banskobystrických nemocníc.

Tragédia v obci Liptovská
Zdroj: reprofoto tv joj

Poranenia sú vážne

"Prípad sa udial o 12:22. Chlapec padol zo stromu na plot. Kovový kôl v plote mu prepichol brucho v oblasti panvy. Transportovali ho vrtuľníkom do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici po prvotnom ošetrení. Chlapec bol pri vedomí, so záchranármi komunikoval. Ide však o vážne poranenie a až v nemocnici sa ukáže priamy rozsah poškodení orgánov v bruchu," informoval Topky hovorca záchranárov Jozef Minár. 

Podľa TV Joj prišli na miesto hasiči z Popradu a z Mengusoviec. Zranenie sa stalo počas detských hier. Chlapec bol prevezený do spomínanej nemocnice v umelom spánku, pretože rana bola vážna a krvácanie bolo veľké.

Tragédia v obci Liptovská
Zdroj: reprofoto tv joj

Šéf výjazdu hasičov potvrdil, že musel inkriminovaný plot prepíliť v záujme rýchlejšieho transportu chlapca do záchranného vrtuľníka.


Galéria

Do obce prišli hasiči Ilustračná foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články