Turistov v Nízkych Tatrách zasiahol blesk: Vážne zraneného museli evakuovať | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Turistov v Nízkych Tatrách zasiahol blesk: Vážne zraneného museli evakuovať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
28.08.2019 19:50

BRATISLAVA - Turistov v Nízkych Tatrách v oblasti pod sedlom Príslop zasiahol v stredu popoludní blesk. Jeden z nich po zásahu ostal ležať v bezvedomí so zástavou krvného obehu, ďalší traja utrpeli popáleniny.


Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojom webe. „O súčinnosť boli okamžite požiadaní aj leteckí záchranári z Banskej Bystrice. Pre pretrvávajúcu búrkovú činnosť nebolo možné sa pomocou vrtuľníka hneď dostať až k postihnutým. Posádke Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby sa podarilo pristáť priamo v sedle Príslop. Záchranári HZS smerovali k zraneným terénnymi automobilmi cez Zadné Dereše a ďalej pešo,“ priblížili záchranári. 

Pomocou palubného navijaka bol k turistom spustený lekár, ktorý najťažšie zranenému mužovi poskytol neodkladnú zdravotnícku pomoc. Následne bol spolu s lekárom z terénu evakuovaný a na palube vrtuľníka prevezený do nemocnice v Banskej Bystrici. Záchranári HZS ošetrili troch ľahšie zranených turistov. Tí na vlastnú žiadosť a na odporúčanie horských záchranárov pokračovali do nemocnice samostatne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články