FOTO Prípad sudov s nebezpečným odpadom je objasnený: Polícia obvinili dvoch mužov (42, 44) | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

FOTO Prípad sudov s nebezpečným odpadom je objasnený: Polícia obvinili dvoch mužov (42, 44)

Policajti v prípade nájdených sudov s nebezpečným odpadom obvinili dvoch mužov
Policajti v prípade nájdených sudov s nebezpečným odpadom obvinili dvoch mužov
Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj
20.08.2019 16:55

BRATISLAVA - Policajti z Okresného riaditeľstva policajného zboru v okrese Bratislava III objasnili prípad sudov s nebezpečnými látkami, ktoré našli v bratislavskej mestskej časti Lamač a na dvoch miestach v mestskej časti Nové Mesto. Obvinili dvoch mužov, 42-ročného Seničana a 44-ročného Bratislavčana.


Čelia obvineniu z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi spáchaný formou spolupáchateľstva, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. "Škoda súvisiaca s odvozom, likvidáciou sudov a následnou sanáciou a rekultiváciou územia bola vyčíslená na viac ako 13-tisíc eur," uviedla bratislavská krajská polícia na svojej facebookovej.

Obvinení mali 10. apríla v ranných hodinách na motorovom vozidle vyniesť zo skladu na Gessayovej ulici v Petržalke dokopy 21 sudov s odpadom. Tie mali následne vyhodiť do trávnatého porastu v spomínaných lokalitách. Policajti zobrali vzorky látok z jednotlivých sudov a zaslali ich na odborné posúdenie a chemickú analýzu.

Policajti v prípade nájdených
Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj

Zaistené vzorky obsahovali látky, ktoré podľa Ministerstva životného prostredia SR patria medzi nebezpečný odpad. "Vyšetrovaním tohto prípadu environmentálnej kriminality sa naďalej zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave III," uviedli na sociálnej sieti.


Galéria

Policajti v prípade nájdených Policajti v prípade nájdených Policajti v prípade nájdených Policajti v prípade nájdených

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články