°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

V Šamoríne vyčíňali dvaja opití Španieli: Nasadli do služobného auta a... ACH, toto nie!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.08.2019 15:40

TRNAVA - Polícia v Trnavskom kraji musela tento týždeň riešiť jednu mimoriadne opitú vodičku, ale aj dvojicu mužov španielskej národnosti, ktorí sa taktiež zachovali nezodpovedne, keď si za volant sadli pod vplyvom. O ich osude sa rozhodne v superrýchlom konaní.


Opitá Bratislavčanka za volantom

Štyridsaťsedemročná žena z Bratislavy bola v stredu prichytená pri tom, ako v Čilistove (okres Dunajská Streda) jazdila na poškodenom aute značky Citröen C3. Krátko pred siedmou hodinou večer ju zastavili policajti a vykonali dychovú skúšku na alkohol. Vodičke namerali 1,58 mg alkoholu, čo je v prepočte 3,29 promile. Bola tak ožratá, že si vôbec nevšimla, že za autom ťahala nárazník.

V Šamoríne vyčíňali dvaja
Zdroj: Getty Images

Dvaja opití Španieli v Šamoríne

V stredu večer zavolali znepokojení občania v Šamoríne, časti Mliečno, políciu k popíjajúcemu Španielovi. Toho hliadka zastavila, ako jazdil po Starej ceste na Suzuki Vitara. O 22.50 hod namerali policajti 44-ročnému 0,75mg alkoholu, čo je 1,56 promile. Krátko po polnoci zas dvaja mladíci zabránili v jazde opitému 47-ročnému Alejandrovi rovnako zo Španielska. Sadol do toho istého služobného auta a na čerpacej stanici takmer narazil do iného zaparkovaného vozidla. Následne ho riešila privolaná policajná hliadka. Alejandro pri opakovanej skúške nafúkal 0,99 mg alkoholu, čiže 2,06 promile. 

Fúkanie
Zdroj: SITA

Keďže v takomto stave mohli ohroziť zdravie a životy iných alebo spôsobiť značnú škodu na majetku, boli všetci traja alkoholoví previnilci zadržaní a umiestnení v celách policajného zaistenia, kde v tzv. superrýchlom konaní čakajú na rozhodnutie prokuratúry a súdu.


Galéria

Ilustračné foto Fúkanie

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články