Pre krádež takmer 200 000 eur zadržali troch mužov: Podarilo sa im vniknúť do rodinného domu | Topky.sk

°C

Pondelok, 11. november 2019. Meniny má Martin, Maroš, zajtra Svätopluk.

Pre krádež takmer 200 000 eur zadržali troch mužov: Podarilo sa im vniknúť do rodinného domu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook-Polícia SR - Žilinský kraj
04.08.2019 15:30

MICHALOVCE - Počas policajnej akcie v okrese Michalovce zadržali troch mužov, ktorí ukradli 190 000 eur. Ako informovala hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová, zadržané osoby následne umiestnili do cely policajného zaistenia.


"Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania 43-ročný Martin z okresu Michalovce, 30-ročný Mikuláš z okresu Sobrance a 18-ročný Štefan z okresu Michalovce v marci tohto roku, po predchádzajúcej vzájomnej dohode, neoprávnene vnikli na pozemok jedného z rodinných domov v obci Černe Pole, okres Michalovce a z jednej z miestností domu odcudzili finančnú hotovosť 190 000 eur," uviedla hovorkyňa.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov a vykonaní potrebných procesných úkonov trojlístok mužov obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže v jednočinnom súbehu so zločinom porušovania domovej slobody, spáchaného formou spolupáchateľstva. Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie všetkých troch obvinených mužov, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články